Pēc Epidemiolost pamatpriekšlikuma Islandes veselības ministrs nolēma atstāt spēkā pašreizējos robežpasākumus līdz 1. jūlijam, vēsta SchengenVisaInfo.com.

Valdības paziņojumā presei pasākumus plānots atvieglot tikai pēc jūlija sākuma, jo ceļotāji, kuri uzrāda vakcinācijas apliecības, vairs netiks pārbaudīti. Beigsies arī bērnu skrīnings pēc Covid -19 pēc ierašanās Islandē.

Nesen Islande sāka īstenot Covid -19 pasu izmēģinājumu, lai galīgi ieviestu dokumentu no 1. jūlija. Paredzams, ka šis dokuments ES pilsoņiem nodrošinās brīvu un drošu pārvietošanos pa dalībvalstīm.

Covid-19 pase būs norādīts turētāja vārds un uzvārds, dzimšanas datums, dokumenta izdevēja valsts un unikāls QR kods, un ceļotāji varēs to uzrādīt vai nu digitālā, vai drukātā formātā.

Saskaņā ar informāciju par vakcināciju dokuments tiks piešķirts visiem pilsoņiem, kuri ir vakcinēti ar kādu no Eiropas Medicīnas aģentūras atļautajām vakcīnām: Pfizer, Moderna, AstraZeneca un Johnson & Johnson.

Vakcinācijas sertifikātā tiks norādīts, ka tā īpašnieks ir vakcinēts pret Covid-19, ievadīto devu skaits, vakcīnas ražotājs, kā arī vakcinācijas vieta un laiks.

Kā daļa no Covid -19 pases tiks izsniegts atkopšanas sertifikāts visām personām, kuras ir inficējušās ar vīrusu un atguvušās no tā. Tomēr Komisija atzīmēja, ka antivielu testi nav pieņemti atgūšanas sertifikāta iegūšanai.

Covid -19 pasē arī tiks norādīts, ka turētāja Covid -19 tests ir negatīvs, uzrādot šīs kategorijas ceļotāju PCR vai antigēna testa rezultātus. Šo testu standarta laika grafiks vēl jānosaka dalībvalstīm.

Kopš 1. jūnija Vācija, Bulgārija, Čehija, Dānija, Grieķija, Horvātija un Polija, ieskaitot Islandi, ir sākušas izsniegt Covid -19 pasi visiem vakcinētajiem, atveseļotajiem ceļotājiem un tiem, kas nesen nodeva testu un saņēmu negatīvu rezultātu. 7. jūnijā Šveice pievienojās to valstu sarakstam, kuras izsniedz sertifikātu par neierobežotu pārvietošanos Eiropā.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: schengenvisainfo.com