Lielbritānija atdod maskas un “sarkano sarakstu”, Eiropa un Amerika ir slēgta Dienvidāfrikas iedzīvotājiem, bet Izraēla – kopumā no visiem ārzemniekiem. Šādi pasaules valstis reaģē uz jauna koronavīrusa celma atklāšanu, kas apzīmēts ar grieķu burtu “omicron”.

Jaunais celms, pēc provizoriskiem datiem, ir infekciozāks nekā iepriekšējie, un Pasaules Veselības organizācija (PVO) to klasificējusi kā “bažu iemeslu”.

Vienlaikus PVO nosodīja tās valstis, kuras steidzīgi ievieš jaunus robežu ierobežojumus, un mudināja lietas izskatīt, balstoties uz zinātniskiem pierādījumiem un riska novērtējumiem.

Izraēla atkal aizveras

Izraēla plāno no pirmdienas uz divām nedēļām aizliegt ārzemniekiem ieceļot valstī, kā arī atjaunot obligāto karantīnu saviem pilsoņiem, kuri ierodas no ārvalstīm.

Pirms piektdienas Izraēla aizliedza ieceļot ārvalstniekiem no vairuma Āfrikas valstu.

Līdz šim Izraēlā ir atrasts tikai viens jaunā koronavīrusa celma nesējs.

Pilnībā vakcinētiem izraēliešiem, kas atgriežas no ārvalstīm, viesnīcā tiek ieviesta obligātā trīs dienu karantīna, nevakcinētiem izraēliešiem – septiņu dienu karantīna.

Turklāt Izraēlas valdība ir uzdevusi Shin Bet slepenajam dienestam uzraudzīt cilvēku ar koronavīrusu pārvietošanos, izsekojot viņu mobilos tālruņus.

Dienvidāfrikas izolācija

Pēdējās dienās, reaģējot uz omikrona parādīšanos, daudzas valstis ir atgriezušas ierobežojumus, jo īpaši:

  • ASV, Eiropas Savienība un Kanāda ir aizliegušas ieceļot ārvalstniekiem no Dienvidāfrikas valstīm.
  • Austrālija sestdien ne tikai aizliedza ieceļot ārvalstniekiem no Dienvidāfrikas, bet kopumā uz divām nedēļām atcēla lidojumus no reģiona valstīm.
  • Japānā kopš sestdienas ir ieviesta desmit dienu karantīna ar četrām pārbaudēm ieceļotājiem no Dienvidāfrikas.
  • Indija ir ieviesusi pastiprinātu skrīningu ieceļotājiem no Dienvidāfrikas, Botsvānas un Honkongas.
  • Vladimirs Kruglis, Krievijas senators, pēc profesijas ārsts, ierosināja, ka omikrona celms jau pastāv Krievijā, un to ieveduši tūristi, kas atgriežas no Ēģiptes. Tomēr Rospotrebnadzor pārstāvis aģentūrai RIA Novosti sacīja, ka valstī vēl nav atrasti šī celma pārnēsātāji.

Lielbritānija – “sarkanā saraksta” un masku atgriešanās

Anglija piektdien un svētdien divās daļās ieguldīja desmit Dienvidāfrikas valstis t.s. “sarkanais saraksts”: ārzemniekiem no šīm valstīm ieceļošana ir aizliegta, un Lielbritānijas un Īrijas pilsoņi un Lielbritānijas pastāvīgie iedzīvotāji, kas ierodas no šī reģiona, ir jāieslēdz uz dārgu desmit dienu karantīnu viesnīcā.

Anglija arī ir atgriezusi obligātos PCR testus ikvienam, kas ieceļo valstī. Pavisam nesen pilnībā vakcinētajiem tie ir aizstāti ar lētākiem eksprestestiem.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: rus.delfi.lv