Izraēla ir apstiprinājusi programmu Eilatas kūrortpilsētas pilnīgai pārveidošanai, ieskaitot piekrastes joslu un jūras telpu piekrastē. Renovācijas programmu izstrādāja Tūrisma ministrija, plānošanas birojs un Eilatas pašvaldība.

Faktiski šī ir pirmā visaptverošā plānošanas koncepcija trīs pilsētas zonām: zeme, pludmale un jūra.

Programma tika izstrādāta, piedaloties projektēšanas birojam Mayslits Kassif Roytman Architects. Projekta galvenā ideja ir ziemeļu viesnīcu kompleksa un tuksneša dabiskās tūrisma zonas attīstība, kurā ir paredzēta ekotūrisma centru veidošanās.

Unikāla siltas jūras, koraļļu rifu, tuksneša ainavas un pilsētu infrastruktūras priekšrocību kombinācija padarīs Eilatu par vadošo reģiona kūrortu tūristiem no dažādām valstīm. Pilsēta ir arī Krievijas centrālajai daļai tuvākais ziemas pludmales kūrorts. Kopš 2019. gada pilsētas starptautiskos lidojumus apkalpo jaunā Ramonas lidosta.

“Tūrisma produkta atjaunināšana Eilatā ir nepieciešama, lai piesaistītu jaunu mērķauditoriju. Pilsētas izskats ir ļoti svarīgs, tāpēc mēs iestājamies par tās rūpīgu attīstību. Pateicoties izmaiņām, mēs varēsim palielināt lidojumu skaitu uz Eilatu līdz 150-200 nedēļā,” sacīja Izraēlas Tūrisma ministrijas ģenerāldirektors Amirs Halevi.

Eilata renovācijas centrālajai zonai vajadzētu būt vecās lidostas teritorijai, kas tika slēgta pirms vairākiem gadiem. Pēc pārņemšanas to plānots izmantot viesnīcu un sabiedrisko telpu celtniecībai.

Eilatas renovācijas projekts ir sava veida Izraēlas reakcija uz kaimiņvalstu – Ēģiptes un Saūda Arābijas – plāniem palielināt ienākošo tūristu plūsmu, būvējot jaunus jūras kūrortus. Jo īpaši Ēģipte būvē divas jaunas kūrortpilsētas: pie Sarkanās jūras un Vidusjūras. Savukārt Saūda Arābija jau vairākus gadus aktīvi īsteno projektu, lai izveidotu Sarkanās jūras megakūrortu, kas galvenokārt būtu vērsts uz turīgiem klientiem.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: profi.travel