Izraēla un Eiropas Savienība ir panākušas vienošanos par vakcinācijas sertifikātu savstarpēju atzīšanu. Izraēlas Veselības ministrija paziņoja par šī līguma sagatavošanu pēc sanāksmes priekšvakarā notikušās Knesetas likumdošanas komisijas sanāksmes, raksta Jerusalem Post.

Avotā teikts, ka Izraēla tuvākajās dienās pievienosies Eiropas Savienības digitālās vakcinācijas sertifikātu programmai, kurā piedalās arī vairākas citas trešās valstis, piemēram, Turcija un Maroka.

Zināms, ka ES programmu uzsāka 2021. gada 1. jūlijā ar mērķi atdzīvināt tūrisma nozari, un divarpus mēnešu laikā tai pievienojušās vairākas kaimiņvalstis. Šobrīd tajā jau piedalās aptuveni 40 valstis.

Sertifikāts ir lasāms visās šajās valstīs QR koda veidā, kurā norādīts vakcinētās personas vārds, dzimšanas datums un viss, kas saistīts ar vakcināciju. Informācija tiek glabāta tikai pašā QR kodā un nekur netiek pārsūtīta – skenēšana tikai apstiprina tās autentiskumu.

Vienošanās ļaus Izraēlas tūristiem apmeklēt visas vietas, kurām nepieciešama ES un Šengenas valstu “zaļā pase”. Tie ir restorāni, koncertzāles, muzeji, daži sabiedriskā transporta veidi, valsts aģentūras.

Jaunā vienošanās arī radīs apstākļus ES valstu tūristiem ceļot uz Izraēlu. Iepriekš tika ziņots, ka kopš 19. septembra Izraēla vērs durvis nelielām vakcinētu tūristu grupām no ārvalstīm.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: turist.delfi.ee