Par neveiksmīga “Covid-19” dēļ ceļojuma kompensāciju tūristi varēs izvēlēties alternatīvu piedāvājumu vai atgūt naudas līdzekļus pilnā apmērā, paziņoja Ekonomikas ministrijā, ziņo rus.delfi.lv.

Šodien Saeima ir apstiprinājusi Covid-19 infekcijas izplatīšanas pārvaldības likumu, saskaņā ar  kuru tiek noteikts īpašs visaptverošo tūrisma pakalpojumu regulējums pēckrīzes periodā.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs atzīmēja, ka pasākumi, kas pieņemti Covid-19 izplatības ierobežošanai, īpaši spēcīgi ietekmēja tūrisma sektoru, burtiski apturot tūrisma kompāniju darbību. Plānotie ceļojumi tika atcelti, bet jauni netika rezervēti. Cietuši kā latvieši, kuri iegādājās ceļazīmes uz konkrētajām valstīm, tā arī tūrisma operatori un aģenti, kuri saņemto ceļojumu naudu jau bija atdevuši avio kompānijām un viesnīcām.

Ministrs aicināja kā ceļotājus, tā arī tūrisma operatorus šajā situācijā izturēties vienam pret otru ar izpratni, vienoties par abu pušu labākajiem situācijas risinājumiem.

Saskaņā ar likumu tūrisma operatoriem būs iespēja izsniegt klientam kuponu par neveiksmīgu ceļojumu, kuru varēs izmantot citas ceļazīmes iegādei. Klientiem arī būs iespēja saņemt visas ceļojuma summas atmaksu.