Iespējams, esat jau sakrāmējis koferi un gatavs doties uz Londonu, taču, ja vēlaties, lai šīs pilsētas apmeklējums noritētu raiti, pievērsiet uzmanību dažām lietām, kas jāzina pirms ierašanās. Iepazīstieties ar jaunāko procedūru attiecībā uz Covid-19.

No 30. novembra visām personām, kas ierodas Apvienotajā Karalistē, jāveic PCR tests un jāizolē līdz otrās uzturēšanās dienas beigām, līdz tiek saņemts negatīvs rezultāts. Pilnībā vakcinētiem ceļotājiem būs jāizolē sevi, līdz tiks iegūts negatīvs otrās dienas PCR tests. Nevakcinētie ceļotāji ir jāizolē 10 dienas.

Nevakcinētiem ceļotājiem, kuri plāno ceļot uz Apvienoto Karalisti, ir jāveic papildu COVID-19 tests ne tikai otrajā, bet arī astotajā ierašanās dienā. Pilnībā vakcinētiem ceļotājiem astotās dienas pārbaude nav jāveic. Pirms ceļojuma jums jāpasūta un jāsamaksā ceļojuma testa komplekts. Šīs pārbaudes pakotnes numurs būs nepieciešams, aizpildot pasažiera atrašanās vietas veidlapu. Visām personām ir jāaizpilda arī pasažieru reģistrācijas veidlapa 48 stundu laikā pēc ierašanās Apvienotajā Karalistē. Sejas masku nēsāšana vairs nav obligāta lielākajā daļā iekštelpu un āra telpu. Tomēr Londonas valdības tīmekļa vietnē ir norādīts, ka “tam ir izņēmumi, un uzņēmumi var turpināt mudināt vai pieprasīt saviem darbiniekiem vai klientiem valkāt sejas maskas. Tas ir visizplatītākais tādās jomās kā veselības aprūpe, transports un mazumtirdzniecība.

Apvienotās Karalistes Nacionālā veselības sistēma arī pieprasa pacientiem, ārstiem un veselības iestāžu apmeklētājiem valkāt sejas maskas. Deguna un mutes aizsegs ir nepieciešams arī visās Transport for London (TfL) vietās. Metro, autobusos, tramvajos, kā arī DLR, virszemes un TfL stacijās un visa brauciena laikā pasažieriem jāturpina valkāt sejas maskas, ja vien tas nav atbrīvots.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: delfi.lt