Kad vasara tuvosies beigām, skolēni atkal vērs skolu durvis, bet skolotājas – lauzīs galvas, ko no Lietuvas skaistuma parādīt bērniem. Šauļi ir slaveni kā muzeju pilsēta, bet jaunākais videoklips parāda vēl vairāk interesantu lietu, kuras var ieraudzīt saules pilsētā.

Uz Šauļiem var atbraukt ar autobusu, bet vēl interesantāk – braukt ar vilcienu. No pilsētas dzelzceļa stacijas paši populārākie apskates objekti, pusdienošanas un atpūtas vietas sasniedzamas kājām.

Zeltā krāsotās koku lapas rada īpaši skaistu fonu Talkšas ezeram – tā krastmala pielāgota gan aktīvai, gan pasīvai atpūtai. Ar ko nodarboties šeit atradīs dažāda vecuma skolēni. Varbūt kādu ieinteresēs enerģētiskais labirints, fizisko aktivitāšu laukums vai vienkārši gribēsies nobaudīt itāliešu saldējumu. Pavisam netālu no ezera darbojas V. Kavaļauskienes kaķu muzejs, bet, pagriežoties uz pilsētas centra pusi, sagaida zeltītais “Strēlnieks” Saules pulksteņa laukumā.

Pilsētas bulvārī darbojas pat vairāki muzeji, arī tikai pērn durvis vērušais baltu kultūras iepazīšanas centrs “Baltu ceļš”. Bulvārī ir piecas strūklakas, daudz skulptūru, bet bruģī iemūrēti noslēpumaini mākslas darbi.

Rudenī arī Botāniskais dārzs piesaista skatienu – krāsu un smaržu te tiešām nav mazāk kā vasarā. Dārzs piedāvā dažādas izglītojošas nodarbes. Kas to lai zina, varbūt klasē aug nākamie floristi vai botāniķi.

Pastaigāties pa jumtiem pilsētā neizdosies, bet pacelties mazliet augstāk ir neizbēgami. Fotogrāfijas muzejs valdzina ne tikai ar izglītojošām nodarbēm, bet arī ar terasi, no kuras paveras bulvāra panorāma. Vajag nedaudz drosmes un stipru kāju – un jūs jau esat 60 metru augstumā, no katedrāles torņa lūkojaties uz neatkārtojamo pilsētas panorāmu!

No rokām mēs neizlaižam telefonus, bet vai zinām to vēsturi? Ar to ļoti plaši iepazīstina Telefonijas muzejs. Iespaidīgā ēkā – bijušajā pilsētas kases mājā izveidotais muzejs iepazīstinās arī ar naudas glabāšanas vēsturi.

Visu nemaz nevarēsim ierakstīt – cik un ko var redzēt Šauļos! Ja rodas jautājumi vai neatrodat informāciju – rakstiet tic@visitsiauliai.lt. Gan ieteiksim, gan palīdzēsim. Gaidām!