Kaimanu salu amatpersonas ir gatavas samazināt kruīza kuģu skaitu, kas apmeklē galamērķi, vienlaikus samazinot miljoniem kuģa apmeklētāju, kurus valsts ik gadu uzņem, šonedēļ paziņoja valsts premjerministrs.

Kaimanu salas kā visvairāk apmeklētā Karību jūras kruīza osta neatstās kruīza tūrismu, bet “ierobežos skaitu, lai mūsu pašreizējā sistēma tos varētu labāk uzņemt, un tiem, kas apmeklē, varētu būt labāka pieredze”, sacīja Kaimanu salu premjerministrs Aldens Maklohlins Cayman Compass ziņojumā.

Tūrisma slēgšana, ko izraisīja marta koronavīrusa uzliesmojums, sagatavoja salu gandrīz vienu gadu “izdzīvot” bez kruīza kuģu apmeklējumiem, otrdien brifingā sacīja Maklohlins, paziņojot par jauna Kaimanu salu slimnīcas spārna debiju. Tā rezultātā valdība apsvērs “nozares dažādošanu, piemēram, medicīnas tūrisma izmantošanu”, viņš teica.

Kaimanu salas uzņēma 1,83 miljonus kruīza kuģu apmeklētāju 2019. gadā. Karību jūras valstu organizācija (CTO) kopīgi ierindojās trešajā vietā starp Karību jūras valstīm.

Valdība martā aizliedza kruīza kuģu ienākšanu pēc COVID-19 uzliesmojuma un atlika referendumu, kas būtu izlēmis valdības atbalstītu Džordžtaunas pilsētai piedāvāto 150 miljonu dolāru kruīza piestātnes likteni.

Maklohlins teica, ka kruīza ostas priekšlikums, kuru valdība ir izpētījusi vairāku pēdējo gadu laikā, ir “faktiski miris”. Maz ticami, ka Kaimanu salas uzņems kruīza mega kuģus un miljoniem kuģa apmeklētāju, kurus viņi uzņems nākamajos gados.

Maklohlins sacīja, ka pagājušais gads parādīja, ka šis virziens var pārvarēt masveida kruīzu tūrisma zaudējumus. Viņš prognozēja, ka Kaimanu salas “var izdzīvot bez liela skaita cilvēku”, viņš teica, piebilstot, ka “mums ir nepieciešams lielāks līdzsvars, lai neapgrūtinātu sistēmas ar milzīgu cilvēku skaitu”.