Vai gribat pie dabas, taču būs jābrauc divas stundas un tad jāiet pa meža kupenām? Tad jums jādodas uz Carnikavu – pastaigāties pa vietējo promenādi, kas te tika uzcelta pirms pāris gadiem.

Starp citu, šī promenāde ir Latvijas visgarākā promenāde ar cietu segumu. Caur dabas parku “Piejūra” tieši pie jūras. Takas garums ir 1800 metru, tāpēc ceļš turp un atpakaļ minimāli 3,5 kilometri.

Kāpu zonā betona segums tiek aizstāts ar dēļiem, bet līdz iziešanai pie jūras ir izveidota koka skatu tornis. Līdz piekrastei ir viegli nokļūt ar automašīnu, atstājot to tepat stāvvietā pie meža. Apmeklētāju ērtībai gar promenādi tiek ierīkotas vairākas atpūtas zonas ar soliņiem un divriteņu stāvvietām.

Ja pastaiga pa promenādi jums liekas garlaicīga, tad šeit, Carnikavā ir arī cits interesantāks maršruts, par kuru esam rakstījuši šeit “Interesants pastaigas maršruts: ap 12 kilometru pie Carnikavas.”

Kā arī jūs varat pabraukt tālāk un apstāties Saulkrastos. Mēs rakstījām par to, ka izskatās vietējā Baltā kāpa ziemā, šeit “Foto, Ziema Baltajā kāpā Saulkrastos.”

Jāņem vērā, ka ziemā pūš stiprs vējš pie jūras, tātad jāģērbjas siltāk un jāpaņem līdzi silts dzēriens.

Avots: rus.delfi.lv