Ukrainas kara radītais satraukums samazinājis pieprasījumu pēc ceļojumiem – Latvijas iedzīvotāji kļuvuši uzmanīgāki ar ceļojumu rezervācijām turpmākajiem mēnešiem, vēsta Latvijas Radio. Tomēr interese pamazām atgriežas.

“Tas, ko mēs esam redzējuši kopš kara sākuma, ir tas, ka interese par ceļošanu ir strauji kritusies,” sacīja tūrisma aģentūras Ceļojumu bode vadītājs Kaspars Ģēģeris. Cilvēki ir pārvērtējuši savas prioritātes un arī nolēmuši naudu ietaupīt, nevis tērēt. Tūrisma aģentūras Latvia Tours direktore Ieva Keiša radio sacīja, ka cilvēki ir nobijušies – klienti rūpīgi pārbauda lidojuma maršrutu, jo bažījas, ka trajektorija būs pārāk tuvu Ukrainai. Tāpēc aģentūra klientiem nosūta lidojumu maršrutus uz Turciju un Ēģipti.

Turklāt iedzīvotāji ir nobažījušies par turpmāku cenu pieaugumu. Karš ietekmē benzīna, visu preču un pakalpojumu cenas. Šī iemesla dēļ iedzīvotāji izvēlas pārdomāt vai atlikt savu braucienu, atzīmēja Keiša.

Savukārt Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas prezidente Inga Kavatsa uzskata, ka lielākās bažas rada tūristu skaita samazināšanās, kas ierodas Latvijā. “Viens liels ienākošā tūrisma tirgus Latvijai ir Krievija. Tā kā tāda tagad nebūs. Otrs tirgus ir Amerikas un no turienes viņi neiet uz reģioniem, kur tuvumā notiek militāras darbības. Tas skar visu Eiropu, jo daudzos gadījumos tiek uzskatīts, ka karš notiek Eiropā,” sacīja Kavaca.

Tāpēc, kamēr Ukrainā ir karš, Latvija nevar rēķināties ar lielu tūristu skaitu.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: rus.delfi.lv