Vairāku gadu koronavīrusa ierobežojumi un karš Ukrainas teritorijā apgrūtina pirmskrīzes tūrisma pozīciju atjaunošanu Igaunijā, raksta rusERR.

Šosezon uz Krievijas tūristiem nav jāgaida, turklāt tiks samazināts to kruīzu laineru skaits, kas līdz šim zvanīja Tallinā ceļā uz Sanktpēterburgu.

“Tallinā ieradīsies mazāk kruīza kuģu, nekā mēs gaidījām pirms kara sākuma. Tomēr mazāku laivu operatori meklē jaunas vietas, un agrās reakcijas liecina, ka Sāremā laivas apstāsies. Pēc mūsu informācijas, vairākas kompānijas izteikušas vēlmi palikt Tallinā pa nakti. Tas ir, divas dienas palikt Tallinā,” sacīja Tallinas ostas tirdzniecības nodaļas vadītāja Sirle Arro.

Kā stāsta Tallinas Stratēģiskā centra pārdošanas nodaļas vadītāja Helēna Čistova-Pohlaka, šogad Tallinā pārvilinās galvenokārt kaimiņi: «Skatīsimies uz citiem tirgiem, kur ir jēga attīstīties. Pirmkārt, tās ir kaimiņvalstis – Latvija, Somija, Zviedrija. Šajos tirgos Tallina nav sveša vieta, tur cilvēki ir gatavi nākt pie mums. Mēs esam tikpat droši kā viņi. Diemžēl, jo tālāk dzīvo potenciālais tūrists, jo tuvāk mēs viņam esam kara perēklim.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: turist.delfi.ee