Александр Алимов
Latest posts by Александр Алимов (see all)

Draugi! Pirmoreiz lidoju ar aviakompānijas airBaltic biznesklasi ar jaunu lidmašīnu Airbus A220-300 (iepriekšējais nosaukums Bombardier CS 300). Un lidoju es uz Kazahstānu, maršruts Rīga – Almati – Rīga. Par iespaidiem no lidojuma biznesklasē.

Nedaudz par pašu lidmašīnu Airbus A220-300:

 

Airbus A220-300 ir pati klusākā lidmašīna mūsdienu aviācijas ražotnē. Un arī viena no pašām komfortablākām savā klasē. Vispār ir daudz vietas visur. Ne tikai biznesklasē, bet arī ekonomiskajā klasē. Varbūt tie ir tīri mani subjektīvi iespaidi. Ar manu augumu (173 cm) ir ērti un omulīgi lidojumā, ir jāpiebilst, ka tas ilgst 5 stundas. Krēsli ir ļoti ērti, pēc ilga lidojuma jūties lieliski. Šeit ir pati plašākā, lielākā un ērtākā tualete, salīdzinot ar līdzīga tipa lidmašīnām, ar kurām esmu lidojis kādreiz. Rokas bagāžas nodalījumi arī ir vislielākie savā klasē. Ir ļoti ērti un dziļi plaukti. Vispār daudzi speciālisti uzskata Airbus A220-300 par pašu mūsdienīgo un komfortablāko šīs klases pasažieru lidmašīnu. Krēslu platums ir 19 collas, 145 vietas, milzīgi iluminatori, 1,5 reizēs lielāka tualete nekā parasti. Kas vēl man patika? Salona apgaismojums. Tas ir superīgs, ļoti saudzīgs acīm, patīkams.

Vietu izvietojums ekonomklasē ir 3+2. Pirmajā variantā (3 krēsli no labās puses lidojuma virzienā) var atlikt krēslu atzveltnes, iekārtot mini divāniņu un pagulēt, ja blakus nav aizņemtas vietas.

Salonā ir monitori ar informāciju: maršruts, lidojuma laiks, laiks līdz atlidošanai, vietējais laiks izlidošanas un atlidošanas punktā, āra temperatūra, cik kilometru jau lido, cik palika utt. ik pa laiku tiek atspoguļota lidmašīnas atrašanās kartē ar piktogrammu. Ļoti ērti un uzskatāmi. Tāpat pirms nolaišanās parādās informācija par savienojošiem airBaltic lidojumiem un izeju numuriem pie tiem. Uzreiz ir skaidrs, kurp doties un kur meklēt izeju uz nākamo reisu. Monitori ir pieejami viesiem pasažieriem.

Vietu skaits airBaltic bizneskalsē var būt dažāds. Tas ir atkarīgs no maršruta, reisa konfigurācijas un lidmašīnas tipa. Mana reisa biznesklasē ir 5 vietas. Garajās rindās sēdekļi ir atdalīti ar galdiņu, īsajā – galdiņš ir blakus. Arī sēdekļu atzveltnēs ir paslēpti galdiņi. Nepieciešamības gadījumā, tāpat kā ekonomiskajā klasē, var paslēpt galdiņu, atlikt krēslu atzveltnes un apgulties uz izveidojies dīvānu no trim vietām.

Kājām ir ļoti daudz vietu, īpaši pirmajās rindās. Uzfilmēju nelielu videosižetu, lai parādītu, cik vietas ir biznesklasē.

 

Ar dzerieniem viss skaidrs, bizneskalse tomēr. Lidojuma laikā es baudīju lielisku jaunzelandes Sauvignon Blanc:

Var aiziet gulēt, jūs pamodinās un pasniegs ēdienu, kad vien vēlaties. Biznesklasē stjuarte piedāvā presi latviešu un angļu valodā, nepieciešamības gadījumā iedos segu un spilvenu, ja sadomājat nosnausties. Rūpējas par jums kā savu tēvu latviešu, krievu, angļu valodā. Malacītes!

Ēdieni vienkārši ir forši, liels paldies airBaltic šefpavāram. Šodien pasniedza uzkodi brezaolu ar dāreņiem, kārstajā bija pankūkas ar kupināto liellopu gaļu un sieru Mimolette, bet desertā – medus granola ar sukādēm un jogurtu. Viss bija ļoti garšīgs kā preztīžā restorānā.

Lidojuma beigās piedāvāja sieru klāstu ar dārzeņiem:

Ja esat biznesklases pasažieris, varat paņemt 2 vienības bagāžās un 2 vienības rokas bagāžās uz salonu vai nodot to bagāžā, ja vēlaties.

Tāpat kā biznesklases pasažieris jūs varat bezmaksas izmantot lidostas bizneszāli, par to es uzrakstīšu atsevišķi. Rīgā, piemēram, jūs varat bezmaksas paēst, iedzert (dzērienu klāsts ir diezgan labs), atpūsties vai aiziet dušā. Ir bērnu istaba un bērnu kopšanas istaba, ja ceļojat ar bērniem.

Arī jūs varat mainīt biļešu datumus, nepieciešamības gadījumā aizlidot agrāk vai vēlāk nekā paredzēts. Tiesa, tas neglābs jūs no piemaksas par biļetēm, ja būs cenu starpība.

Varbūt esmu ko palaidīs garām? Cik bieži jūs lidojat ar biznesklasi? Dalieties pieredzē komentāros!

P.S. Sociālajos tīklos mani var atrast facebook un Instagram. Piesakieties TravelBlog atjauninājumiem un lasiet par ceļojumiem Baltijas valstīs un visā pasaulē, jūs gaida daudz interesanta! Lasiet, piesakieties, komentējiet un dalieties savā pieredzē! Citas manas publikācijas var redzēt šeit.

Tāpat ar mani var sazināties, ja jūs interesē sadarbība šajā portālā. Piedāvājam kompleksa mārketinga apkalpošanu un konsultācijas jūsu ceļojuma biznesam portālā, blogos, presē, sociālajos tīklos un citos plašsaziņas līdzekļos. Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un ne tikai. Veidojam jebkuras sarežģītības foto, audio, video kontentu. Ja vēlaties par so tēmu parunāt, apspriest – jums uz šejieni: alexander@travelblog.lv