Turkestānā (Turkestānas apgabala administrativais centrs, Kazahstānas dienvidos) atverās Centrālāzijas lielākais daudzfunkcionālais tūrisma komplekss “Keruen-Saray”, paziņoja Kazahstānas ministru prezidenta preses dienests.

Preses dienests ziņo ar, ka investīciju prjektu ir īstenojusi kompānija Turkistan Tourism City, kompleksa celtniecība sākās 2019. gada decembrī.

“Objekts atrodas 20,5 hektāru platībā kultūras rezervāta “Azret-Sultan” buferzonā pretī Khoja Ahmed Yassavi mauzolejam. Šeit tiek nodrošinātas vairāk kā 4 tūkst. pastāvīgu darbvietu. Kompleksā ir Zīda ceļa laiku tirgoņu un amatnieku iela, “lidojošais teātris”, amfiteātris jāšanas šova rīkošanai, austrumu tirgus, tirdzniecības kioski un bodes, viesnīcas un restorāni, SPA un fitnesa centri, kinoteātris, ģimenes izklaides centrs,” teikts paziņojumā.

Tiek atzīmēts, ka visas būves ir saistītas ar ūdens kanālu, kur tiks rīkots teatralizētais ūdens šovs “Laivu parāde”.

Preses dienests uzsvēra, ka “Keruen-Saray” nav analogu Centrālāzijā, un tas tiek aicināts kļūt par galveno tūristu un investīciju piesaistes centru reģionā pēc Khoja Ahmed Yassavi mauzoleja.

Avots: turist.delfi.ee