Ko apskatīt Menorkā?

Vēlos dalīties ar jums savos iespaidos par neparastākajiem apskates objektiem šajā Baleāru salā, kuru dažreiz sauc par brīvdabas muzeju. Šeit var atrast daudz dažādu laikmetu vēsturiskus objektus – pieminekļus, cietokšņus un fortus, pilu un torņu drupas. Bet salā ir arī citas unikālas vietas ar lielisku skatu vai gardiem vīniem 🙂

1. La Mola cietoksnis (Fortelasa de Isabel II)

Cietoksnis, kas pazīstams kā Isabellas II cietoksnis, ir nosaukts Spānijas karalienes vārdā, kura 1860. gadā apmeklēja šo militāro aizsardzības vietu tās celtniecības laikā.

La Mola atrodas tāda paša nosaukuma pussalā, pie ieejas Mahonas ostā. No otras puses, ieeju ostā sargā Sanfelipes pils. Kopumā cietokšņa celtniecība ilga no 1848. līdz 1878. gadam. Tomēr nekad neviens nemēģināja to iekarot, tāpēc viņa ir lieliski saglabājusies līdz šai dienai.

No vaļņiem paveras krāšņs skats uz salu un krastu. Apmeklētājiem ir pieejamas kafejnīcas, tualetes, grāmatnīca, pikniku vietas, velosipēdu noma un elektromobiļi.

Adrese: Carretera de la Mola

Nokļūšana: No Mahonas pilsētas 7 kilometri ar automašīnu. Vasarā ar ūdens taksometru.

Cena: 8,00 €

Skati pie cietokšņa ir krāšņi, bet diemžēl iekļūt pašā cietoksnī mums neizdevās, tāpēc rūpīgi pārbaudiet darba laiku. Aktālo informāciju var atrast oficiālajā cietokšņa vietnē.

2. Monte Toro pakalns (El Toro)

Monte Toro atrodas pašā Menorkas centrā un ir salas augstākais punkts – 358 m virs jūras līmeņa. Bet tas pārsteidz nevis ar savu augstumu, bet ar satriecošiem panorāmas skatiem uz visu salu. Tā ir ideāla vieta, kur pavadīt saulrietu.

Kalnā atrodas 1670. gada gotiskā stila baznīca, suvenīru veikals, restorāns ar lielisku skatu, kā arī Kristus statuja, kas vērsta uz Āfriku un atgādina statuju Rio, Brazīlijā.

El Toro ir atzīmēts kā ANEI (aizsargājamā dabas teritorija).

Adrese: El Toro, Menorka

Kā tur nokļūt: ar nomātu automašīnu vai ar grupas ekskursiju pa Menorku. Ja plānojat ceļojumu svētdien, tad labāk ierasties pirms plkst.10 no rīta vai pēcpusdienā, jo klosterī notiek dievkalpojums.

Cena: novērošanas klājs un autostāvvieta ir bezmaksas

Pedrera de s’Hostal netika izmantots kā karjers kopš 1994. gada. Pēc tam bezpeļņas organizācija Líthica to īrēja, lai saglabātu šo vietu, izveidojot tur akmens labirintu un sakopjot botāniskos dārzus ar orhidejām. Karjers ir pārvērsts par unikālu kultūras centru, kur tagad notiek koncerti un izstādes.

Lai apmeklētu šo vietu, atvēlējiet pāris stundas, jo apskates laukums ir diezgan liels. Pastaigai labāk izvēlieties rīta stundas, lai neceptos saulē.

Adrese: Camí Vell, km. 1

Kā tur nokļūt: ar automašīnu

Cena: 6 €.

Darba laiks mājas lapā.

4. Cavalleria bāka (Cape Cavalleria bāka)

Viena no skaistākajām salas bākām, kas atrodas Menorkas ziemeļu krastā. Netālu ir ieeja senajā alā un vairākas skatu platformas, no kurām paveras skats uz klinšaino piekrasti. Līkumains serpentīns ved uz bāku, kuru daudzi tūristi ir iecienījuši ne tik ļoti bākas, kā brīnišķīgu skatu dēļ!

Pašā bākā atrodas neliels muzejs, kas veltīts salas dabai. Ir bārs ar dzērieniem un uzkodām.

Adrese: Faro de Cavalleria

Kā tur nokļūt: ar nomātu automašīnu

Cena: 3 €

5. Vīna darītava Bodegas Binifadet

Lielākā vīna darītava Menorkā, kas gadā saražo 55 000 pudeļu. Bodegas Binifadet atrodas apmēram piecus kilometrus uz dienvidiem no galvaspilsētas Mahonas. Šeit jūs varat nogaršot dažādu veidu vīnus, ieskaitot dzirkstošās Menorcan, kuras izgatavotas, izmantojot Chardonnay un Merlot vīnogas.

Vīna darītavā ir veikals, kurā varat iegādāties savu iecienītāko vīnu. Bārā tiek piedāvāti dažādi dzērieni, un, ja vēlaties ieturēt pusdienas, iesaku palikt viņu brīvdabas restorānā apstādījumu ēnā. Jūs varat rezervēt ekskursiju vīna darītavas oficiālajā mājas lapā.

Adrese: CTRA. SANT LLUÍS-ES CASTELL KM. 0’5

Nokļūšana: Bāka atrodas 13 kilometru attālumā no Es Mercadal pilsētas. Nokļūt var ar nomātu automašīnu.

Cena: ieeja vīna darītavā un veikalā ir bezmaksas, ekskursija pa pagrabiem 10 €.

Pilns Menorkas vīna darītavu saraksts ir pieejams šeit.

6. Zvejnieku ciemats Binibeka

Binibeka