Ksenia Savčuka
Latest posts by Ksenia Savčuka (see all)

Daugavpils – Latvijas otra lielākā pilsēta. Pilsēta ar interesantu un bagātu vēsturi, ar daudz dažādām apskates vietām un ļoti atsaucīgiem un viesmīlīgiem cilvēkiem. Pilsētas simboli ir unikāls 19. gadsimta bastiontipa cietoksnis un Baznīcu kalns. Daugavpils ir viena no nedaudzajām Latvijas pilsētām, kas var lepoties ar vienotā ansamblī veidotu unikālu klasicisma un eklektisma stila apbūvi. Tā ir pilsēta, uz kuru vienmēr gribas atgriezties!

Šodien es mēģināšu radīt jūsos interesi par šo skaisto pilsētu un vēlmi ieplānot braucienu tieši uz Daugavpili.

Šajā rakstā jūs uzzināsiet par pašiem populārākajiem Daugavpils pilsētas apskates objektiem, par tūrisma piedāvājumu ģimenēm ar bērniem un aktīvās atpūtas iespējām Daugavpilī. Nu, ko? Sāksim!

Daugavpils cietoksnis

Galvenais apskates objekts un pilsētas lepnums – Daugavpils cietoksnis. Cietoksnis šobrīd darbojas kā unikāls, multifunkcionāls tūrisma objekts, kur katrs atradīs sev kaut ko interesantu.

Daugavpils cietoksnis ir unikāls valsts nozīmes arhitektūras un kultūrvēstures piemineklis. Tas ir pēdējais bastiontipa cietoksnis pasaulē, kas saglabājies līdz mūsdienām praktiski nemainīts.

Ne mazāk nozīmīga ir arī cietokšņa iekšējā apbūve, kurā līdz mūsdienām ir saglabājušās 80 ēkas, tās savukārt savieno ar 10 ielām, kurām doti to vēsturiskie nosaukumi. Kopējā cietokšņa teritorija, kas atrodas abos Daugavas krastos, ir vairāk kā 2 km².

Ar katru gadu cietoksnis kļūst arvien pievilcīgāks kā tūrisma objekts, šeit nepārtraukti tiek attīstītas jaunas idejas un veidoti jauni tūrisma piedāvājumi.

Cietoksni iespējams apskatīt patstāvīgi vai arī kopā ar gidu. Lai cietokšņa iepazīšana būtu vēl interesantāka, iesaku Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrā pieteikt ekskursiju un kopā ar gidu iepazīt Daugavpils cietoksni. Gida pakalpojums grupai līdz 10 cilvēkiem izmaksās tikai 15 euro (ekskursijas ilgums 45 minūtes).

Vairāk informācijas par Daugavpils cietoksni meklē ŠEIT!

Daugavpils cietokšņa komplekss ietver sevī vairākus interesantus tūrisma objektus tādus kā:

Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs

Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrs atrodas bijušajā ūdens paceļamajā ēkā, kas te tika uzcelta vēl 1865. gadā. Šajā ēkā ir saglabājusies arī vēsturiskā metāla ūdens tvertne, kuras tilpums ir 3000 ūdens spaiņi. Tvertne kādreiz tika piepildīta ar tvaika sūkņa palīdzību.

Apmeklētājiem centrā tiek piedāvāts apskatīt cietoksnim veltītu ekspozīciju ar vēsturiskiem rasējumiem, fotogrāfijām, dažādu laika posmu karavīru formas un daudz ko citu.

Centrā var bezmaksas saņemt jūs interesējošo informāciju, apskatīt ekspozīciju, saņemt informatīvos tūrisma materiālus un kartes par cietoksni un pilsētu, iegādāties suvenīrus un pieteikt dažāda veida ekskursijas pa cietoksni.

Darba laiks: 10.00 – 19.00

Adrese: Nikolaja iela 5, Daugavpils

Daugavpils Marka Rotko Mākslas centrs

Daugavpils pilsētas lepnums un pats populārākais tūrisma objekts. Tas ir daudzfunkcionāls modernās mākslas centrs, kas atrodas bijušajā Daugavpils cietokšņa arsenāla ēkā. Tā ir vienīgā vieta Austrumeiropā, kur var iepazīties ar Marka Rotko oriģināldarbiem.

Mākslas centrā ir apskatāma pasaulslavenā mākslinieka, abstraktā impresionisma pamatlicēja, Marka Rotko, kurš piedzima Daugavpilī (toreiz Dvinskā) 1903. gada 25. septembrī, pastāvīga oriģināldarbu izstāde.

Kad Markam bija 10 gadi, viņa ģimene emigrēja uz ASV. 1921. gadā Marks iestājās Jēlas universitātē, bet pēc diviem gadiem pārcēlās uz dzīvi Ņujorkā, kur ņēma aktierstundas un mācījās pie Maksa Vēbera Mākslas studentu līgā (1924-1927). Tā pamazām iepazīstot mākslas pasauli, ar laiku viņš kļuva par pasaulslavenu mākslinieku.

Markam Rotko bija savs personīgais rokraksts un par to var pārliecināties, iepazīstot viņa darbus.

Marka Rotko mākslas centrā bez pastāvīgās Rotko gleznu izstādes ir apskatāmas vēl vairākas dažādu pasaules mākslinieku mainīgās izstādes.

Piemēram, man palika atmiņā šī “Iekšpus Ārpus” izstāde:

Gleznas un dažādas skulptūras un citi mākslas priekšmeti, ko radījuši Latvijas mākslinieki. Šī izstāde man visvairāk palika atmiņā un lika man uz daudzām lietām paskatīties no cita skatu punkta.

Ķīnas mākslinieka Sjao Ciņa izstāde “Mans sākums ir manas beigas”.

Mākslinieks esot bijis pazīstams ar pašu Rotko un jutis zināmu dvēseles radniecību ar Rotko, it īpaši ar viņa nodošanos garīgumam un atsacīšanos no komerciāliem un materiāliem mērķiem.

Vēl dažas fotogrāfijas no apskatītajām izstādēm:

Starp citu, centrā ir iespējams palikt arī pa nakti. M. Rotko centra rezidencēs ir pieejami 10 mājīgi numuriņi, kuru cenā ir iekļauts arī visu centra izstāžu apmeklējums (divvietīga numura cena – 45 eiro)

Savukārt ieejas maksas Rotko centrā ir sekojošas – 10 eiro visu izstāžu apskatei, 5 eiro skolēniem, studentiem un pensionāriem. Iespējams pieteikt arī grupu apmeklējumus.

Vairāk informācijas par centru ŠEIT!

Adrese: Mihaila iela 3, Daugavpils

 

Mākslas galerija “Baltais zirgs”

Tā ir pirmā mākslas galerija Daugavpilī, kas vienlaicīgi ir gan kultūras telpa, gan mākslas galerija, gan mākslas salons un studija. Galerija atrodas cietoksnī, 19. gadsimta ēkā.

“Baltais zirgs” – kultūras telpa, kur vietējiem radošiem cilvēkiem un māksliniekiem ir iespēja parādīt savus darbus.

Apmeklētāji darbus var ne tikai apskatīt, bet arī iegādāties. Savu nosaukumu galerija ieguva, pateicoties blakus galerijai esošajam vides objektam “Cietokšņa spoks”. Šis cietokšņa spoks ir apsaitēts kara zirgs, kas ir pārklāts ar luminiscējošu krāsu un gaismas iedarbības rezultātā naktī var arī spīdēt. Ierodoties cietoksnī, jūs to noteikti uzreiz pamanīsiet.

Darba laiks: 11.00 – 18.00

Adrese: Nikolaja iela 9, Daugavpils

Salons “Housevintage” un vēsturisko tērpu ekspozīcija “Atmiņu lāde”

Otrajā stāvā, virs galerijas “Baltais zirgs” atrodas salons – antikvariāts un vēsturisko tērpu ekspozīcija.

Šeit iespējams apskatīt 19. – 20. gadsimta tērpus un aksesuārus, es domāju ikviena sieviete vēlētos izbaudīt tā laika atmosfēru un pielaikot šos krāšņos tērpus.

Kā arī salonā ir apskatāmas un arī nopērkamas ekskluzīvas 19. – 20. gadsimta antikvariāta mēbeles un dažādi citi interjera priekšmeti. Praktiski visi redzamie eksponāti, izņemot kleitas, ir nopērkami, bet šeit var droši arī iegriezties tāpat vien, lai visu apskatītu un nofotografētos.