Irina Mazurika
Мой Facebook

Uz Jūrmalu jābrauc tikai vasarā? Es tam nepiekrītu un parādīšu jums vēl 5 objektus, kuri ir apskates vērti visos gadalaikos!

1. Jūrmalas brīvdabas muzejs un Ragakāpas dabas parks

Muzejā atveidots zvejnieku ciems un savākti sadzīves priekšmeti, zvejnieku laivas, enkuri, saimniecības un dzīvojamās ēkas, šūpoles. Izmēra ziņā tas ir daudz mazāks nekā Rīgas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs,bet te ieeja ir bezmksas. Darba laiks ierobežots: 10:00-17:00, izņemot pirmdienas.

Ragakāpas dabas parks atrodas blakus muzejam. Tā ir forša vieta nesteidzīgai pastaigai mežā. Parkā izveidoti koka celiņi un panorāmas platformas. Blakus muzejam ir bezmaksas autostāvvieta.

Adrese: Lielupe, Tīklu iela 1a, Jūrmala

Oficiāla muzeja mājas lapa: www.jbmuzejs.lv

Tel.: +371 67754909; +371 29434723

2. Lielupes Baltā kāpa

Visiem ir zināma Saulkrastu Baltā kāpa betdaudz mazāk cilvēku zina par Lielupes Balto kāpu. Es to pirmo reizi ieraudzīju no upes, peldot ar plostu Rīgas līča virzienā. Liela smilšu kāpa no tāluma meža ainavā izskatās ļoti izteiksmīgi. Baltā kāpa ir 100m platumā, 800m garumā un 17m augstumā. Tā radās, kad Lielupe mainīja gultni un atstāja aiz sevis šo brīnumaini skaisto smilšaino krastu. Lielupes Baltajā kāpā nav labierīkoti koka ceļiņi. To izstaigāt var pa augšu, vērojot brīnumskaisto Lielupes ieteku jūrā, vai lejā gar krastu.

Tikt līdz Baltajai kāpai var kājām vai ar divriteni no dzelzceļa stacijas “Priedaine”. Labiekārtotas autostāvvietas tur nav, šeit 56.992714, 23.948815 var atstāt auto ceļa malā un kājām aiziet līdz kāpai caur mežu. Otrā stāvvieta 56.990977,23.940934 ir tuvāk upei, bet pa ceļam ir ceļazīme, kura aizliedz iebraukt visiem, izņemot ciema iedzīvotājus.

3. Mākslas stacija “Dubulti”

“Dubulti” ir vienīga Eiropā mākslas galerija, kura atrodas dzelzceļa stacijā. Es par to uzzināju, kad notika modernās mākslas biennāle RIBOCA 2018 un “Dubulti” bija viena no izstādes lokācijām. Tagad tur periodiski mainās izstādes. Aktuāla informācija ir viņu Facebook lapā. Uzmanības vērta ir arī stacijas ēka. Tā tika celta 1977. gadā pēc arhitekta Igora Javeina plāna un pēc formas atgādina vilni. Kā mākslas galerija tā tika atklāta 2015. gadā pēc rekonstrukcijas. Patīkams pārsteigums – bezmaksas ieeja.

Adrese: Zigfrīda Meierovica prospekts 3, Jūrmala, LV-2015

Tel: +371 29548719

4. Dzintaru mežaparks

Dzintaru mežaparks ir pieejams jebkurā gadalaikā. Ziemā šeit strādā skeitparks un segums atļauj ar komfortu braukt ar skrituļslidām. Ziemā ceļiņi tiek izmantoti kā trase distanču slēpēm. Šeit atrodas 3 bērnu laukumi dažāda vecuma bērniem, kafejnīcas, šķēršļu trases un skatu tornis.

Skatu torņa augstums ir 33m un tas tika atklāts 2010.gadā. Tajā ir vairākas panorāmas platformas dažādos līmeņos. Ja jums ir bail no augstuma, jāņem vērā, ka skatu tornī ir režģu grīda un liela vēja laikā var just kā tornis šūpojas.

Adrese: Lazdonas iela, Dzintari. Pie parka ir autostāvvieta.

5. Starojošo gleznu teātris “Inner light”

Tā nav vienkārša galerija, tā ir unikāla gleznošanas tehnika, kuru izgudroja un 2003.gadā patentēja mākslinieks Vitālijs Jermolajevs. Šīm gleznām nav analogu nekur pasaulē. Tiek izmantotas fluoriscentās krāsas un, mainoties apgaismojumam, pārvēršas arī gleznas.

Parādās jauni fluoriscējoši elementi, mainās krāsas. Tiek atskaņota meditatīvā mūzika, dienu nomaina nakts – tas viss rada īpašo gaisotni. Galerijā arī art-kafejnīca ar labāko čīzkeiku Jūrmalā. Uz vietas notiek kursi un meistarklases, var organizēt īpašu pārsteigumu jaunlaulātiem. Ļoti rekomendēju šo vietu. Manuprāt, viennozīmīgi must see! Papildus informācija Facebook lapā.

Adrese: Omnibusa iela 19, Majori, Jūrmala. Studijai ir bezmaksas autostāvvieta.

Vai vēlaties redzēt vēl ko interesantu? Apskatieties manus blogus par ceļojumiem Instagramā un Feisbukā. Publicēju tur foto atskaites par skaistajām un neparastajām Latvijas vietām. Uz tikšanos!