Draugi! Katru gadu no Dublinas pie manis atlido meita. Mēs dodamies uz Tallinu. Šie ceļojumi jau ir kļuvuši par mūsu ģimenes tradīciju. Tallina ir mana mīļākā galvaspilsēta Baltijas valstīs. Tas ir tāpēc, ka vai nu ne tik bieži sanāk aizbraukt uz šejieni, vai vasarīga Tallina ir tik burvīga. Šeit ir ļoti daudz interesantu vietu un izklaižu. Un šodien es pastāstīšu, kas noteikti ir jāapmeklē Tallinā ar bērniem.

Sākumā gribu pastāstīt, kā nokļūt uz Tallinu. Bieži vien es lidoju uz Tallinu no Rīgas ar aviokompānijas airBaltic lidmašīnu. Man patīk lidojumi vairāk nekā braucieni ar autobusu, es labāk uzgaidīšu lidostā, un mazāk par stundu esmu jau Igaunijas galvaspilsētā.

Taču šoreiz mēs braucām ar autobusu, jo par avio biļetēm bija jāmaksā vairāk par 200 eiro par cilvēku. Tas ir saprotami, pašā sezonā. Šoreiz mēs izvēlējāmies lounge no Lux Express. Tā ir autobusa biznesa klase. Ērti sēdekļi, pat no Rīgas līdz Tallinai nemaz nenogursti braucot, kaut brauciens ilgst vairāk nekā 4 stundas.

Kad es sāku ceļot, pirms kādiem 15 gadiem, autobusos bija netīri, smirdīgi podi, un, ja paveiksies, arī ar noberztiem sēdekļiem. Šodien slikts serviss vai slikts produkts ir vakardiena. Drīzumā jau tādu Baltijas pārvadātāju nebūs – aizies no tirgus vai bankrotēs. Lai Dievs viņiem stāv klāt!
Brauc ar uzlādes ierīci, Wi-Fi, tualeti, ūdeni, tēju – kafiju, kino, spēlēm utt. Kājām ir reāli vairāk vietas nekā dažu aviokompāniju biznesa klasē. Īsi sakot, ļoti ērti. Iesaku!

Kur dzīvot Talllinā?

Tallinā ir daudz labu viesnīcu. Bet es jau otru reizi paliku Kalev SPA Hotel&Waterpark. Viesnīca nav lēta, bet ļoti laba. Nesen tika veikta pilna viesnīcas rekonstrukcija. Viesnīca atrodas tieši blakus vecpilsētai. Paskatieties, cik brīnišķīgi skati pa logu!
Tieši šajā viesnīcā ir arī lielākais segtais baseins Tallinā.
Vēl kas man šeit patika – katrā numurā ir autonomā apkure, var pats regulēt temperatūru numurā. Ja jūsu bērni pusi dienas pavadīja SPA centrā, viņi nenosals numurā ne ziemā, ne vasarā. Ļoti ērti, nav jāpārdzīvo, ka bērni saaukstēsies.
Tāpat te ir labas brokastis, labs SPA centrs un, protams, pilsētas skati. Tiesa gan, ka ne no katra numura, tāpēc jāprecizē rezervējot. Mūsu trīsvietīgais numurs divām naktīm ar brokastīm un SPA centru izmaksāja nedaudz vairāk par 225 eiro. Bet tas ir taču pašā sezonā! Kaut gan viesnīca ir populāra, tā vienmēr ir pilna.
Tātad, kas jāapmeklē Tallinā, ja atbraucāt ar bērniem.

1. Jūras muzejs lidostā

Par šo muzeju es jau esmu rakstījis šeit. Te būs interesanti gan pieaugušajiem, gan bērniem. Uzskatu, ka tas ir viens no labākajiem muzejiem Baltijas valstīs. Muzejā ir daudz interaktīvu objektu, piemēram, uz īstās 90 m zemūdenes tiek projicēts interaktīvs iegremdēšanas process:

Uz kādu laiku jūs varat kļūt par virtuālās lidmašīnas pilotu!

 

Vārdu sakot, šeit nebūs garlaicīgi, var droši plānot pavadīt te visu dienu. Paspēlēt jūras kauju, uzzināt visu par  jūras kuģiem – jahtām, laivām, hidrolidmašīnām un tā tālāk. Šeit ir simtiem, ja ne tūkstošiem eksponātu. Galvenais muzeja magnets ir 1. jūras borts – Igaunijas zemūdene Lembit. Var tikt iekšā un apskatīt visu.

Baltijas valstīs tas ir visvairāk apmeklējamais muzejs, un tas nav tāpat vien. Šeit notiek izstādes un pasākumi; var saņemt pilnu informāciju muzeja oficiālajā mājaslapā.

2. Atklājumu centrs Proto 

Iedomājieties, ka jūs vadāt pasaulē pirmo automobili! Vai pastaigājaties pa okeāna dibenu! Lūk, vēl viena vieta, kur var aizkavēties ar bērniem visu dienu. Atklājumu centrs Proto piedāvā virtuālās izklaides, meistarklases un bērnu un pieaugušo apmācības programmas.

Atklājumu centrā Proto jūs varat pavizināties ar lidojošo divriteni vai piedalīties aizraujošā ekskursijā ar virtuālo gaisa balonu vai pabraukāt pa tuneļiem ar… Es pat nezinu, kā nosaukt šo sacīkšu bolīdu.

 

Jūs redzēsit neticamu izgudrojumu prototipus, kuri jūsu acu priekšā atdzīvosies, izmantojot jaunākās tehnoloģijas.

Vai vēlaties izgudrot, mācīties vai piedalīties atklājumā – jums uz šejieni! No otrā stāva var paskatīties, ar ko šeit var nodarboties.

Atklājumu centrā Proto ir spica kafejnīca ar neparastu dizainu.

3. Tallinas zoodārzs

Man bija kļuvis par atklājumu Tallinā vietējais zoodārzs. Kāpēc, sapratīsit vēlāk. Var droši braukt uz šejieni uz visu dienu.

Zoodārzā zem klājas debess un paviljonos ir visādi dzīvnieki, piemēram, kamieļi:

Degunradzis:

Pērtiķi:

Tomēr visvairāk piesaista lielo un mazo skatītāju uzmanību baltie lāči. Tas ir brīnums, ko viņi dara! Ir jāpameklē voljēri ar lāčiem, bet tas ir tā vērts! Šeit mēs aizkavējāmies kādu stundu. Palikām mēmi, vienīgi emocijas:
Zoodārza teritorija ir liela, taču ir ērta navigācija, lai neapmaldītos.
Zoodārzā būs interesanti gan pieaugušajiem, gan bērniem. Nododiet mūsu sveicienus baltajiem lāčiem! Visa informācija par zoodārzu oficiālajā mājaslapā.

4. Telliskivi radošā pilsētiņa

Tallinas rajons Telliskivi ir mūsdienīga, moderna telpa hipsteriem, iepirkšanās un gardā ēdiena cienītājiem. Bijušās rūpnīcas teritorijā atrodas vairāki  veikali, kafejnīcas, radošās darbnīcas, pat teātris. Šeit patīk pavadīt laiku igauņiem un pilsētas viesiem.
Ne tikai no paša rajona nosaukuma, bet arī nokļūstot te, iekrīt radošumā, jo Telliskvili visur ir grafiti.
Skat, pat automobiļi šeit nav vienkārši:
Tallinas rajons Talliskvili ir paradīze instagrameriem no visas pasaules. Restorāns, kas iekārtots jūras konteinerā:
Piektdienās šeit rīko deju vakarus, bet sestdienās darbojas krāmu tirdziņš.
Taču vietējā tirgū var arī tradicionāli iepirkties:
Šeit ir arī daži labi, svaigi produkti:

5. Noblessner kvartāls

Noblessner kvartāls ir bijusī kuģu būvētava, kur agrāk būvēja zemūdenes. Divi Pēterburgas komersanti  – Emanuēls Nobels (tā paša Nobela radinieks) un Artūrs Lessners – šādi nosauca kvartālu. Viņi arī te uzcēla kuģu remonta rūpnīcu, kas apgādāja ar zemūdenēm cara armiju.

Tā ir viena no interesantākajām un jaunākajām Tallinas apskates vietām:

Šeit ir ļoti īpatnējā arhitektūra, un tieši šeit atrodas Atklājumu centrs Proto.
No šejienes pavisam tuvu atrodas Jūras muzejs lidostā.
Kvartāls atrodas tieši jūras krastā. Šeit ir lieliski restorāni, labākie no labākajiem Tallinā, piestātne ar jahtām un laivām.
Jaukā laikā Tallinā pastaigāties šeit ir liels prieks.
Šādas bija mūsu ģimenes brīvdienas Tallinā. Protams, pilsētā vēl ir daudz dažādu vietu, kurp doties kopā ar bērniem, bet tās ir svarīgākās pilsētas apskates vietas, kuras es iesaku apmeklēt kopā ar bērniem. Jūs varat saņemt jebkuru informāciju par Tallinu Tallinas Tūrisma oficiālajā mājaslapā VisitTallinn.ee.

P.S. Sociālajos tīklos var atrast mani Facebook un Instagramā. Sekojiet līdzi TravelBlog Baltic jaunumiem un lasiet par ceļojumiem Baltijas valstīs un pasaulē, jūs gaida daudz interesanta! Citas manas publikācijas var redzēt šeit.

Kā arī, ja dotajā mājaslapā Jūs interesē sadarbība ar mani. Piedāvājam jūsu biznesa mārketinga komplekso apkalpošanu un tūrisma konsultācijas mājaslapā, blogā, presē, sociālajos tīklos un citos medijos. Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un ne tikai. Veidojam jebkuras sarežģītības kontentu – audio, video, foto. Ja ir vēlēšanās visu šo apspriest, rakstiet – alexander@travelblog.lv!