Irina Mazurika
Мой Facebook

Ja šī nav pirmā reize Tallinā, tad, visticamāk, visi Vecpilsētas bruģakmeņi jau sen izstaigāti, skatu platformas apskatītas un tirdziņi izpētīti. Piedāvāju jums mūsu ģimenes brīvdienu maršrutu 2 dienām. Apskates vietas Tallinā es saplānoju tā, lai būtu interesanti gan bērniem, gan pieaugušajiem. Mēs braucām ar automašīnu un katrā vietā (ar retiem izņēmumiem) viegli atradām stāvvietu.

1. Tallinas televīzijas tornis (Tallinna teletorn)

49 sekundēs lifts jūs nogādās uz visaugstāko atvērto novērošanas platformu Ziemeļeiropā (augstums ~ 175m). Tur jūs varat redzēt pilsētu 360 grādu skatā un apmeklēt restorānu ar panorāmas logiem. Stāvu zemāk ir izstāžu zāle ar iestiklota skatu platformu. Turpat arī interaktīva ekspozīcija, bērnu stūrītis un neparasti caurspīdīgi lodziņi grīdā! Zemāk ir muzejs ar vēsturiskām fotogrāfijām un neliels kinoteātris. Pie TV torņa ir autostāvvieta un rotaļu laukums. Plašāka informācija un interesanti fakti par TV torni ir mājaslapā, Facebook vai Instagram.

Tallinas televīzijas tornis piedāvā ekstrēmas izklaides iespējas – “Pastaiga gar malu.” Šāda pastaiga ilgst apmēram 30 minūtes. Gida-instruktora pavadībā jūs staigājat pa torni, piestiprināts ar drošības virvi. Instruktors uzņem bildes, kuras nosūta jums uz e-pastu. Tiek piedāvāta iespēja sēdēt uz TV torņa malas, ko mēs esam veiksmīgi izmēģinājuši. Vai tas ir biedējoši? Protams, ka jā! Bet tas ir īsts piedzīvojums! Lai piedalītos “Pastaigā gar malu”, ir nepieciešama iepriekšēja reģistrācija! Darba laiks no aprīļa līdz oktobra beigām. Lietus un stipra vēja laikā pastaigas tiek atceltas.

Tallinas TV tornis: kā nokļūt un biļešu cenas

Adrese: Kloostrimetsa tee 58 A, 11913 Tallinn. Lai nokļūtu tur ar automašīnu, navigācijā jāizvēlās “Tallinna Teletorn”, ja ar autobusu, maršruta numuri 34A, 38 un 49, pieturvieta “Teletorn”. Biļeti uz TV torni var iegādāties tiešsaistē: pieaugušajam 13 eiro, bērnam 7-18 gadu vecumā – 7 eiro. Pastaiga gar malu ir iespējama no 13 gadu vecuma, tās izmaksas ir 30 eiro (TV torņa apskate ir iekļauta cenā), pierakstīties pastaigai var pa norādīto e-pastu.

2. Kadriorga: pils un parks

Kadriorga ir baroka laika pils un parku komplekss, kas ir krāšņi un grezni dekorēts. Tas tika uzcelts pēc Pētera I pavēles, un sākotnēji to sauca par Jekaterinentālu par godu imperatora sievai. Pēc leģendas Pēteris I personīgi pils sienā ielicis 3 ķieģeļus. Līdz šai dienai tie tika saglabāti neskarti un ir pieejami publiskai apskatei. Kadriorgu plānoja izmantot kā vasaras rezidenci. Lai tā ar savu izskatu atgādinātu Itālijas palazzo, tika piesaistīts itāļu arhitekts Niccolo Michetti. Diemžēl, karaliskā ģimene pilī ilgi nedzīvoja, un pats Pēteris I nesagaidīja celtniecības darbu pabeigšanu.

Mūsdienās pilī atrodas mākslas muzejs. Tajā var apskatīt vairāk nekā 900 gleznu. Mēs neapmeklējām muzeju, tāpēc ar atsauksmi padalīties nevaru, bet vairāk informācijas un fotoattēlus varat atrast muzeja mājaslapā. Ļoti iesaku pastaigāties pa parku un apskatīt strūklakas, puķu dārzu, Pētera I māju-muzeju un Neptūna statuju. Pāri ceļam atrodas Tautas parks ar Gulbju dīķi, paviljonu un rožu dārzu.

Kadriorga: kā tur nokļūt

Lai nokļūtu pilī un parkā ar automašīnu, navigācijā ievadiet “Kadriorg palace”, bet tuvākā autostāvvieta ir tikai pie KUMU Mākslas muzeja Valge ielā (navigatorā – “Kumu”), no turienes līdz pils kājām jāpaiet apmēram 9 min. Sabiedriskais transports: 1. un 3. tramvajs līdz galapunktam vai 1a, 5., 8., 34a, 35., 38., 60., 63. autobuss – pietura “Kadriorg”.

3. Japāņu dārzs Kadriorgas parkā

Es to atradu nejauši, staigājot pa Kadriorgas parku, un kopš tā laika iesaku visiem Tallinas viesiem. Harmonijas saliņa ar ūdenskritumu un japāņu dekoru. Parks ir autentisks, ainavu veidošanu vadīja landšafta dizainers Masao Sone, kas ir pazīstams gan Japānā, gan Eiropā. Tilti tika izgatavoti Japānā un salikti Kadriorgā. Īpašie uzvedības noteikumi dārzā paredz klusumu un mieru, lai netraucētu apmeklētāju privātumu.

Kadriorgas Japāņu dārzs: kā tur nokļūt

Jūs varat nokļūt kājām no Kadriorgas pils apmēram 10 minūšu laikā. Info par sabiedrisko transportu meklējiet iepriekšējā punktā, automašīnas navigācija: “Japāņu dārzs Kadriorgā”, turpat bezmaksas autostāvvieta. Ieeja ir bezmaksas. Vairāk informācijas mājaslapā. Saskaņā ar dažiem avotiem ziemā dārzs var būt slēgts.

4. Hidroplānu ostas muzejs (Lennusadam)

Bez pārspīlējumiem – viens no modernākiem muzejiem Baltijā! Milzīgs atjaunots hidroplānu angārs. Zāles vidū – iespaidīga izmēra Otrā pasaules kara zemūdene “Lembit”, kuru var apskatīt arī no iekšpuses.

Eksponāti atrodas trīs līmeņos: “zem ūdens” (zemūdene, kuģa skelets), uz virsmas (zemūdene, laiva, lielgabals) un debesīs (lidmašīnas ir piekarinātas pie griestiem). Šeit nebūs garlaicīgi (un cilvēku skaits to apstiprina): zemūdenes ekipāžas projekcija, lidojuma simulators, šautuve, virtuālā realitāte, mini kinoteātris, foto stūrītis ar kostīmiem… Un  ārpusē – ledlauzis “Suur Tōll” un citi kuģi! Muzejā regulāri tiek rīkotas tematiskas izstādes. Tagad un līdz 19.01.2020. – Saskia Boddeke “Sekss un jūra” par jūrnieka aizraušanos un ilgām.

Hidroplānu osta: kā nokļūt un biļešu cenas

Atvēlējiet vismaz 2 stundas eksponātu apskatei un atrakcijām! Biļete pieaugušajiem 15 eiro. Adrese: Vesilennuki 6. Navigācija automašīnām: “Lennusadam”, bezmaksas autostāvvieta, 73. autobusa pietura “Lennusadam”. Plašāka informācija muzeja mājaslapā, viņu Facebook un Instagram.

5. Panorāmas rats Skywheel of Tallinn

Skywheel uz T1 Mall of Tallinn jumta tika atvērts šī gada aprīlī (2019. gadā). Maksimālais augstums – 120 m virs jūras līmeņa (ritenis + tirdzniecības centrs + zemes reljefs). Skats no turienes ir patiešām krāšņs – pilsēta, jūra, Ülemiste ezers un skrejceļš!


Mēs atnācām uz saulrieta laiku (laiku var atrast Google) un 3 apļos redzējām pilsētu sākumā krāsās, tad gaismās! Kabīnes ir modernas: vasarā – gaisa kondicionēšana, ziemā – apkure, par maksu ir pieejamas VIP kabīnes un auksts šampanietis. Ietilpība līdz 6 cilvēkiem, pieejamas ratiem un ratiņkrēsliem.


Panorāmas rats uz jumta ir vienīgais Eiropā! Pašlaik šāda veida atrakcijas ir tikai Taivānā un Japānā. Viss ir droši, jo ēkas celtniecības laikā tika ņemts vērā riteņa svars un vibrācija.

Skywheel of Tallinn: kā nokļūt un biļešu cenas

Biļete pieaugušajam ir 10 eiro, bērniem līdz 3 gadu vecumam bezmaksas. Automašīnas navigācija: T1 Mall of Tallinn, bezmaksas autostāvvieta tirdzniecības centrā. Vairāk informācijas mājaslapā, Facebook vai Instagram.