Spānijas Baleāru sala Menorka ne velti tika atzīta par biosfēras rezervātu un atrodas UNESCO aizsardzībā. Tur ir tādas ainavas, ka var tikai apskaust vietējos! Turklāt sala nav populārs tūristu galamērķis, tāpēc te ir iespēja atrast diezgan klusas nošķirtas vietas.

Salā ir viss nepieciešamais atpūtai ar bērniem – ūdens atrakciju parki, viesnīcas ar rotaļu laukumiem un ūdens slidkalniņiem, smilšainas pludmales ar sauļošanās krēsliem un saulessargiem, bērnu krēsli un ļoti draudzīgs personāls.

Jūs varat nokļūt Menorkā ar tiešu airBaltic lidojumu no Rīgas. Biļetes turp un atpakaļ sākot no 150 eiro. Siltākais periods ir no jūlija līdz septembrim, kad ūdens sasilst līdz 25 grādiem.

 

Manuprāt, sala ir ideāli piemērota medusmēnešiem vai pāriem ar bērniem. Ir bezgala daudz romantisku skatu, aprīkotas pludmales un gleznaini debeszilie līči. Skatieties paši 🙂

1. Cala del Pilar

Cala del Pilar pludmale ir unikālākā vieta uz salas. Tā ir ievērojama ar saviem satriecošiem skatiem, stāvām sarkanām klintīm, spilgti dzeltenām smiltīm, tirkīza ūdeni un zaļajiem krūmiem. Saka, ka pludmales iekšējā daļā ir pat dzeramā ūdens avots.

Uz pludmali ved aprīkotas koka kāpnes. Ja jums nepatīk mierīgi gulēt, tad dodieties pastaigā pa klintīm gar krastu. Tur jūs atradīsit vēl dažus nošķirtus līčus bez tūristiem.

Kā tur nokļūt

Cala del Pilar pludmale atrodas 23 kilometru attālumā no Ciutadella pilsētas un 40 km no lidostas. Lai nokļūtu tajā ar automašīnu, jums jābrauc uz Ferreries pilsētu, un no turienes līdz bezmaksas autostāvvietai pa grunts ceļu. No stāvvietas uz pludmali ved meža taka. Nāksies iet apmēram 40 minūtes, bet pastaigas beigās sapratīsiet, ka tas bija tā vērts!

2. Cala en Porter

Viena no ērtākajām Menorkas salas pludmalēm. Piemērota ģimenēm ar bērniem. Smilšaina, ūdens ir mierīgs un dzidrs. Caur pludmali jūrā ieplūst kalnu strauts Torrent de Cala en Porter.

Kā tur nokļūt

Cala en Porter pludmale vasarā ir pieejama ar autobusu. Atrodas tikai 15 minūšu attālumā no lidostas. Netālu no pludmales ir bezmaksas autostāvvieta.

Tā paša nosaukuma kūrortpilsētā, kas atrodas uz klints virs pludmales, jūs varat palikt viesnīcā vai vakarā atpūsties vienā no bāriem. Par populārāko vietu salā tiek uzskatīts bārs alā  Cova d’en Xoroi, kur mūsdienās notiek diskotēkas, bet agrāk, kā vēsta leģenda, dzīvoja marokānis ar vienu ausi. Ieeja bārā ir par maksu. Jūs varat iegādāties biļetes un iepazīties ar programmu oficiālajā mājas lapā.

3. Cala Galdana

Cala Galdana ir populāra kūrortpilsēta Menorkas salas dienvidos.

Smilšaina pludmale ideāli piemērota ģimenēm ar bērniem. Un šī ir viena no nedaudzajām vietām Menorkā, kur ir daudzstāvu viesnīcas komplekss.

Pludmale šeit ir diezgan liela un aprīkota ar visu nepieciešamo: saulessargiem, sauļošanās krēsliem, tualetēm, kafejnīcām, veikaliem. Var iznomāt smailītes un katamarānus. Pludmalē vienmēr ir daudz tūristu.

Vēl viena interesanta vieta Cala Galdana ir restorāns Restaurante El Mirador, no kura var vērot pludmali un pilsētu. Šeit jūs varat pusdienot pēc atpūtas, pavadīt romantisku vakaru vai pasūtīt kafiju ar desertu.

Vēl viens iemesls iegriezties šajā restorānā, ir neliela aiza klintī ar skatu uz jūru un jahtām.

Apkārtnē ir vairākas savvaļas pludmales. Ja jūs nolemsiet palikt šajā konkrētajā pilsētā, neesiet pārāk slinks, lai aizietu pastaigā līdz tām – Cala Macarelleta un Cala Macarella.

4. Cala en Forcat

Unikāla maza pludmale akmeņainā līcī. Ūdens šeit maina krāsu no gaiši zila uz piesātinātu smaragdu. Apkārt ir daudz tūristu centru, tāpēc pludmale ir diezgan pieprasīta. Apkārtnē ir vēl daži nošķirti līči.

Kā tur nokļūt

Cala en Forcat pludmale atrodas tikai 7 kilometru attālumā no Ciutadella pilsētas. Jūs varat nokļūt tur ar automašīnu vai sabiedrisko transportu.

5. Cala Santandria

700 metrus gara pludmale atrodas līča galā. Zemūdens flora un fauna ir ļoti daudzveidīga, un tuvumā var atrast vairākas aizvēsturiskas alas. Pludmale ir smilšaina, ūdens ir tīrs un mierīgs. Var nomāt SUP dēļus.