Īsts sporta fans bieži apmeklē interesantus sporta pasākumus arī citās valstīs. Taču mēs iesakām pirms došanās uz citu valsti baudīt un just līdzi kādam sporta pasākumam – apmeklēt arī pašmāju pasākumus, kas arī var būt adrenalīna un labu emociju pilni.

Lai jums nebūtu jāveic pašam savi meklējumi internetā, šajā rakstā esam uzskaitījuši vairākus labus sporta pasākumus Latvijā, kurus noteikti ir vērts apmeklēt.

  1. Pirmais no tiem patiks cilvēkiem, kas ikdienā nodarbojas ar skriešanu. Proti, tas ir tirdzniecības centra Rimi veidotais Rīgas maratons, kas ir ne tikai lielākais, bet arī starptautiskākais skriešanas pasākums Baltijā. Tajā parasti piedalās vairāk nekā 37 500 dalībnieki no 82 valstīm.

Šogad tas norisināsies no 14. līdz 15. maijam 11. novembra krastmalā. Ja vēl neesat reģistrējies, mēs iesakām to izdarīt pēc iespējas ātrāk. Jo ātrāk jūs reģistrēsieties, jo labāku cenu saņemsiet maratona pamata distancēm.

Kādas distances ir Rimi Rīga maratonā? Tās ir piecas:

  • Maratons/42 km
  • Pusmaratons/21 km
  • 10 km
  • 6 km
  • DPD jūdze

Turklāt šī gada Rimi Rīgas maratonā būs jaunas trases pilnīgi visām distancēm. Ar tām iepazīstināsim dalībniekus 22. martā.

Ja nevēlaties būt tikai līdzjutējs, bet gan šī maratona dalībnieks, tad dodieties uz rimirigamarathon.com mājas lapu, lai reģistrētos. Kā arī neaizmirstiet par Bērnu dienu šī maratona ietvaros, kas notiks 14. maijā un sāksies plkst. 9.00 pie Brīvības pieminekļa.

  1. Savukārt, ja nevēlaties gaidīt līdz maija vidum, tad iesakām pievienoties skrējienam Stirnu buks, kas notiks 2022. gada 16. aprīlī. Daudziem par pārsteigumu šī būs pirmā reize deviņu gadu laikā, kad šis skrējiens notiks pašā Rīgas zaļajā sirdī: kultūras un atpūtas parka “Mežaparks” teritorijā. Gan skrējiena starts, gan finišs būs Mēžaparka Lielajā estrādē. Šajā pasākumā paredzētas sešas dažādes distances ( no 1km līdz 27km).
  2. Ja vēl nezināt, ko darīt Lieldienās, tad mēs iesakām 18. aprīlī doties uz gleznaini skaisto Siguldu un apmeklēt Lieldienu volejbola turnīru, kas risināsies Siguldas sporta centrā. Šis pasākums ir īpaši jāapmeklē volejbola entuziastiem. Pavadiet otrās Lieldienas sportiskā garā un atspirdziniet savu prātu un fizisko ķermeni.
  3. Nevienam nav noslēpums, ka Latvijā viens no populārākajiem sporta veidiem jau gadiem ilgi ir hokejs! Un kvēlākie hokeja fani zina, ka 2022. gada pasaules čempionāts vīriešiem hokejā šogad norisināsies Somijā, no 13. līdz 29. maijam. Ja vēlaties just līdzi mūsu komandai un varbūt likt likmes uz šo grandiozo notikumu, tad Latvijas Hokeja federācija ir jau paziņojusi, ka ir sākta individuāla biļešu pārdošana. Biļetes varat iegādāties iihf.com mājas lapā.

A apakšgrupas cīņas notiks Helsinkos, bet B apakšgrupas spēles – Tamperē.

  1. Ja jums patīk laiku pavadīt ar draugiem dabā, tad mēs iesakām piedalīties kādās orientēšanās sporta sacensībās. Kā, piemēram, šogad 26. martā Rīgā, Buļļupes apvidū pie jūras atklātas orientēšanās sacensības “Pilsētas Leģendas”. Tās norisināsies Rīgā, Ķekavā, Valmierā un Ogrē. Ja kāds vēl nezina, tad šajās sacensībās dalībniekiem ir jāapmeklē noteiktos kontrolpunktus izvēles secībā noteiktā kontrollaikā. Kāds ir uzdevums? Iegūt pēc iespējas vairāk ieskaites punktus, kurus iegūst par kontrolpunkta apmeklēšanu. Šajās sacensībās var piedalīties visi! Gan sportisti, gan aktīva dzīvesveida cienītāji, gan – vienkārši cilvēki, kuri izbauda sportošanu svaigā gaisā. Vienā komandā var būt 2 – 4 dalībnieki. Kā arī pastāv iespēja šajās sacensībās piedalīties individuāli – skrienot vai braucot ar velosipēdu. Ikvienam būs iespēja izvēlēties savu distanci, proti, distances 2, 4 vai 6 stundu garumā. Vai arī Garmin 6 stundu distance. Savukārt individuālajiem dalībniekiem būs 2 stundu garš skrējiens, bet velobraucējiem – trīs stundu gara MTB distance.

Visi, kas nokļūs finiša taisnē – saņems īpašu piemiņas medaļu! Kā arī sacensību noslēgumā notiks dāvanu loterija un uzvarētāju apbalvošana. Tātad, ja vēlaties izbaudīt pavasari, piedaloties šādā sporta pasākumā – nenokavējiet un reģistrējieties jau tagad.