Veselības tūrisms Lietuva ir ļoti populārs. Tās ir SPA procedūras, izmantojot vietējos produktus un atjaunojošos rituālus pēc seno lietuviešu tradīcijām ar neticamām sajūtām un brīnišķīgu labsajūtu.

Piemēram, vai esat dzirdējis par piena vannām? Ziemeļlietuvā, vienās lauku tūrisma lauku mājās zem klajas debess jums piepildīs vannu ar pienu un ārstnieciskajām zālēm vai… alu un apiņu rogām! Šī alus procedūra sasilda un atjauno ādu, baro to ar vitamīniem, pazemina asinsspiedienu un vienkārši uzmundrina.

Ja jūs nemaz nepārsteidz ārstnieciskās dubļu vai minerālūdens vannas, ar ko ir slaveni Lietuvas kūrorti Druskininki un Birštona, izvēlieties dzintara vannu! Īpaša dzintara vanna, hidromasāža un masāža ar maisiņiem ar dzintara gabaliņiem nostiprina imunitāti, regulē gremošanu un stimulē “laimes hormonu” atbrīvošanu.

Bet varbūt ir pienācis laiks apmeklēt pasaulē vienīgo patentēto dzintara un minerālūdens terapijas centru ar dzintara interjeru pašā galvaspilsētā? Vai pasaulē lielāko dzintara pirti pie Palangas no trim tonnām Baltijas dzintara?

Pirts Lietuvā ir atsevišķa tēma, katrs pirtnieks tic savai filozofijai. Turklāt ziemā daži pirtnieki izmanto svaigas slotas, kas tiek glabātas saldētavā, lai sniegputeņa laikā pirtī varētu baudīt bērza, ozola, liepas vai kastaņkoka smaržu.

Lietuvā var uzzināt dažas receptes par to, kā uzlabot miegu. Krioterapija – pāris minūšu kamerā, kurā temperatūra ir zemāka par 120 grādiem! Cits variants – pavadīt laiku mākonī. Tiek izmantotas īpašas iekārtās ar gaismu, krāsām, skaņām un šūpošanos, lai radītu dziļu relaksācijas efektu. 20 minūtes ir vienādas ar divām stundām dziļa miega. Tas atrodas netālu no Traķiem.