Akcija “Zemes stunda” notiek jau 15. reizi. Visā pasaulē nodziest slavenāko apskates vietu fasāžu apgaismojumu.

Jaunzēlande bija viena no pirmajām pasaulē, kas sestdien, 27. martā organizēja starptautisko akciju “Zemes stunda” (Earth Hour), kuru ik gadu rīko Pasaules dabas fonds (WWF).

Tumsā uz brīdi iegrima tādas slavenās apskates vietas kā radio tornis Sky Tower Oklendā un divpalātu federālais parlaments Velingtonas galvaspilsētā.

  1. gada decembra sākumā Jaunzēlandes varas iestādes pasludināja par ārkārtas režīmu klimata jomā. Valsts ministru prezidents Džāsinda Ardens cer šādā veidā piešķirt tēmai lielāku politisko nozīmi. Varas iestādes sagaida, ka līdz 2025. gadam valsts sektors kļūs pilnīgi neitrāls klimata jomā, tas ir, līdz nulles bilancei attiecībā uz CO2 emisijām atmosfērā.

Šai iniciatīvai piebiedrosies arī Austrālija, Malaizija un Filipīnu Republika. Beidzot, Līču dārzu, viena no pilsētas centrālajiem parkiem, direkcija Singapūrā solīja atslēgt fasāžu apgaismojumu, kas slavena ar savu vakara gaismas šovu.

WWF šoreiz aicināja visas privātpersonas, kuras ir atbalstījušas iniciatīvu, dokumentēt savus centienus, izmantojot foto un video filmēšanu, un publicēt tos sociālajos tīklos ar hashtag #LICHTAUS и #EARTHHOUR. Kompānijas mērķis – dod gaidāmo federālo vēlēšanu laikā: “Ne viena partija nevar iztikt bez klimata aizsardzības”.

Pirmoreiz “Zemes stunda” notika Sidnejā 2007. gadā. Tā kā 2020. gadā daudzās valstīs īslaicīgi aizliegti masu pasākumi koronavīrusa pandēmijas dēļ, WWF uzsvēra virtuālo piedalīšanos akcijā.

Avots: turist.delfi.ee