Pasažieru laineru darbiniekiem bija jāpalīdz vecāka gadagājuma tūristiem no Vācijas aizpildīt Covidpass.

Ārvalstu tūristi Rīgas pasažieru ostā sūdzas par prasību aizpildīt robežas šķērsotājiem obligātās Covidpass veidlapas, vēsta TV3 Ziņas.

Svētdienas rītā, 8. augustā, Rīgas ostā ienāca Vācijas tūrisma aģentūras kuģis MV Artania un kruīzu līnijpārvadātājs Phoenix Reisen. Pandēmijas dēļ tas kļuva par pirmo kruīza kuģi pēc gandrīz pusotra gada. Kuģim bija vairāk nekā 500 pasažieru, lielākā daļa no viņiem ir Vācijas pensionāri, visi ir vakcinēti pret COVID-19.

Tomēr Rīgas pasažieru osta ziņoja, ka vairākas reizes no abiem kuģa operatoriem un no pasažieriem ir bijuši apjukuši zvani un e-pasta vēstules, papildus dokumentam, kas jau ir noteikts ES, viņi pieprasīja aizpildīt Covidpass.

Covidpass sistēma Latvijā tika ieviesta pagājušā gada rudenī: tiem, kas ieceļo valstī, būs jāapstiprina, ka viņi apņemas ievērot noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus. Tajā pašā laikā kopš 1. jūlija ES ir spēkā viens digitālais COVID sertifikāts.

“Lielākā problēma ir tā, ka Covidpass nevar mierīgi aizpildīt mājās, bet tas ir jāaizpilda uz ceļa, jo Covidpass ir derīgs tikai 48 stundas. Patiesībā cilvēki kuģo ar kuģi, viņiem nav daudz mazbērnu vai bērnu, kas varētu palīdzēt, tāpēc līnijpārvadātāja personālam tas ir jādara – jāaizpilda sertifikāts, jāizdrukā, jo Latvijas prasība – sertifikātam jābūt telefonā vai drukātā veidā”, stāsta kuģa aģente Ilze Nelis.

“Lielākā daļa pasažieru nerunā angliski, viņiem ir vakcinācijas sertifikāti, jo mēs neļaižam uz kuģa nevakcinētus cilvēkus,” sacīja kuģa tehniskās apkopes speciālists Klauss Grushka.

Ostas robežsargi pēc savas iniciatīvas devās uz priekšu un ļāva aizpildīt Covidpass tikai tiem, kas izkāpa krastā.

“Viņi brauc ekskursijās ar organizētiem autobusiem, ieeja tikai pa aizmugurējām durvīm, bez saskares ar vadītāju, aptuveni 50 cilvēki iet gar Vecrīgu, citi brauc ar velosipēdu,” sacīja Rīgas pasažieru ostas tehniskais direktors Arnis Šmuksts.

Lietuva īpaši atcēla prasību aizpildīt Covidpass, Igaunija to nav darījusi ilgu laiku, un Latvija ir vienīgā Baltijas valsts, kurai ir šāda prasība. Osta uzsver, ka birokrātisko noteikumu dēļ kuģniecības uzņēmumi apiet Latviju, kā rezultātā būs mazāk tūristu un mazāka peļņa vietējiem uzņēmējiem.

Šajā sezonā plānoti vēl vairāki kruīzu laineru izsaukumi uz Rīgas ostu, ja to atļaus epidemioloģiskā situācija Eiropā.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: profi.travel