Latvijas iedzīvotāju interese par ceļojumiem ļoti strauji pieaug, intervijā aģentūrai LETA sacīja Latvijas Tūrisma aģentu un tūrisma operatoru asociācijas prezidente un Vanilla Travel vadītāja Inga Kavaca.

Pēc viņas teiktā, pandēmijas laikā nozares eksperti ir iemācījušies neprognozēt, jo dažu nedēļu laikā situācija var būtiski mainīties. “Mēs esam optimistiski, jo bez tā nav iespējams izdzīvot un nav iespējams pieņemt lēmumu turpināt uzņēmējdarbību. Bet mēs vairs neveicam prognozes vai prognozējam ļoti pesimistiski,” atzina Kavaca.

Viņasprāt, pandēmija ir sadalījusi ceļotājus vairākās grupās. “Ir cilvēki, kuri, šķiet, nemanīja, ka ir šāds laiks, un viņu prasības, vajadzības un domas par ceļošanu nav mainījušās. Ir ceļotāji, kuri ir ļoti mainījuši savu viedokli par to, ko viņi vēlētos redzēt galamērķī. Un tieši šie cilvēki tagad ir gatavi ceļot,” viņa teica.

Cilvēki, kurus aprakstīja Kavaca, vairāk domā par personīgo telpu un ceļojumu drošību un domā, kā atgriezties mājās, ja kaut kas notiek. Tiem, kas jautā, kad visas izklaides atkal būs pieejamas un viss būs kā bijis, jāatbild, ka tas nenotiks tuvākajā nākotnē.

“Šādas atpūtas iespējas, kur cilvēki atrodas tuvu viens otram, ir ļoti ierobežotas. Tagad dabas objektu apmeklēšanai ir pieejami klusie ceļojumi. Bet ceļojumi uz koncertiem, kultūras pasākumiem un aktivitātēm brīvā dabā tagad nav iespējami,” sacīja Kavaca.

Interese par ceļojumiem tagad ļoti strauji pieaug. “Agrāk cilvēki domās nepieļāva šādu iespēju un atlika braucienus uz tālo nākotni,” sacīja Kavaca.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: rus.delfi.lv