Attiecībās starp Eiropas Savienību un Lielbritāniju, kas radās no tās, vecās plaisas palielinās un parādās jaunas. Šoreiz strīdu cēlonis bija atteikums uzņemt cilvēkus, kuri ierodas Lielbritānijā uz darba intervijām, ziņo Euronews.

Pēc stingrākiem imigrācijas noteikumiem gada pirmajos 3 mēnešos tika aizturēti vairāk nekā 630 ES pilsoņi, ziņo Lielbritānijas Iekšlietu ministrija. Daži no viņiem tika nosūtīti uz aizturēšanas centriem.

“Mēs redzam vispārēju politiku, ko sauc par “naidīgu vidi”, kas sniedzas pāri ES pilsoņiem,” sacīja skotu vēsturniece Taņa Bultmane. “Vairākus gadus daudzus migrantus no dažādām vietām sagaidīja naidīga vide. Tagad Brexit dēļ tajā ir iesaistīti ES pilsoņi, kuri cenšas iekļūt Apvienotajā Karalistē.”

Kļuva zināms par ES pilsoņu sodīšanu, kuri apmeklē savas ģimenes vai apskates objektus ar vīzām, kurām beidzies derīguma termiņš, kuras līdz šim laikam nemaz nebija vajadzīgas. Tajā pašā laikā Lielbritānija ir atkarīga no kvalificētu darbinieku un talantu pieplūduma no ārzemēm, kas tagad ir apdraudēts.

“Konkrētas nozares jau sen ir par to ļoti noraizējušās,” turpināja Taņa Bultmane. “Bet tagad uztraukums ir parādījies, kad tiek vajāti tūristi. Daudzi sašutuši cilvēki saka, ka tas nemaz nav normāli. Manuprāt, Iekšlietu ministrija daudzējādā ziņā reaģē pārmērīgi. Un robežsargi izrāda skarbumu, kas ir nesamērīgs ar pārkāpumiem.”

Eiropas Komisijas viceprezidents, kurš ir atbildīgs par jaunajām attiecībām ar Lielbritāniju, aicināja tās izbeigt, “vienpusēji rīkoties”, “nomierināties” un “koncentrēties uz nākotni”. Maross Sefkovičs piebilda: “Plašsaziņas līdzekļi ziņo, ka Eiropas pilsoņi, kuri vienkārši vēlas apmeklēt Lielbritāniju, tiek turēti aizturēšanas kamerās vai tiek piespiesti noņemt pirkstu nospiedumus, nepalīdz mazināt situāciju.”

ES pilsoņi, kurus skarusi šāda attieksme, aicina Briseli palielināt diplomātisko spiedienu uz Londonu.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: rus.delfi.lv