15. februārī Lietuva kļuva par vienu no atvērtākajām Eiropas valstīm, atceļot ieceļošanas ierobežojumus apmeklētājiem no visām ES/EEZ valstīm un dažām valstīm ārpus ES. Paredzams, ka prasību atcelšana veicinās tūrisma nozari, ekonomiku un atvieglos starptautiskos ceļojumus.

Lietuva ir atcēlusi ierobežojumus saistībā ar Covid-19 epidēmiju visām ES/EEZ valstīm un turpina tos atvieglot citām valstīm. No 15. februāra visiem apmeklētājiem no ES/EEZ valstīm un dažām valstīm ārpus ES (Izraēlas, ASV, AAE, Jaunzēlandes, Gruzijas, Taivānas, Ukrainas) vairs nebūs jāuzrāda vakcinācijas sertifikāts, atveseļošanās dokumenti vai negatīvs tests. par COVID-19.

No 31. marta apmeklētājiem no citām valstīm joprojām būs jāuzrāda vakcinācijas sertifikāts, atveseļošanās apliecinājums vai negatīvs COVID-19 testa rezultāts, taču viņiem nebūs jāveic papildu pārbaudes vai pašizolācija. Turklāt valstī jau var ieceļot cilvēki, kas vakcinēti ar Nuvaxovid (Novavax) un Covishield (AstraZeneca) vakcīnām.

Šāds Lietuvas valdības lēmums atbilst Pasaules Veselības organizācijas rekomendācijām atcelt vai atvieglot ceļošanas ierobežojumus, jo ilgstoši stingri pasākumi cīņā pret Covid-19 var radīt ekonomisku un sociālu kaitējumu. Pēc šo izmaiņu ieviešanas Lietuva joprojām ir viena no atvērtākajām Eiropas valstīm starptautisko ceļojumu ziņā.

“Lietuva ir viena no pirmajām valstīm reģionā, kas ātri un elastīgi reaģē uz vīrusa mainīgo raksturu. Ierobežojumu atcelšana ir pozitīvs signāls visai Lietuvas tūrisma nozarei, kuru smagi skarusi pandēmija,” sacīja Lietuvas ekonomikas un inovāciju ministre Aušrīne Armonaite. “Iepriekšējie ierobežojumi vairs nekalpos tam pašam mērķim un atstās tikai negatīvu ietekmi uz ekonomiku, ņemot vērā, ka pašreizējais vīrusa celms tiek uzskatīts par maigāku. Tā ir laba ziņa arī tūristiem un ārzemēs dzīvojošajiem lietuviešiem, jo ​​abām grupām tagad būs vieglāk ierasties Lietuvā.

Pirms pandēmijas 2019. gadā valsti apmeklēja gandrīz 2 miljoni tūristu. Tajā pašā gadā valsts viesi iztērēja vairāk nekā 977,8 miljonus eiro, un tūrisms ir kļuvis par nozīmīgu ekonomikas sastāvdaļu. Paredzams, ka ierobežojumu atcelšana veicinās valsts tūrisma biznesa ātrāku atveseļošanos, jo noteikumi ieceļošanai Lietuvā no ES/EEZ valstīm vairs neatšķirsies no noteikumiem, kas bija spēkā pirmspandēmijas periodā.

Tagad Lietuvā ir atvērti lielākā daļa tūrisma objektu, kas ļauj apmeklētājiem ceļot pa valsti ar minimāliem drošības ierobežojumiem, piemēram, valkājot medicīniskās maskas sabiedriskās vietās un FFP2 klases respiratorus iekštelpu pasākumu laikā.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: turist.delfi.ee