Saeimas loceklis Kestutis Masiulis uzrunāja vides ministru Simonu Gentvilu, aicinot viņu uzņemties vadību jauna kūrorta izveidošanā Smiltynē.

“Vides ministrijas padotībā esošās iestādes kontrolē Smiltynės attīstību, tāpēc ministrs S.Gentvilas, kurš ir klaipēdietis un labi pārzina visas problēmas, varētu aicināt atbildīgās amatpersonas strādāt kopā. Smiltynė atrodas netālu no pilsētas, lieliska transporta satiksme, skaista daba, jūra, pludmales, viegli iegūstams silts ģeotermālais ūdens, taču tajā pašā laikā šī vieta ir pamesta un vairāk atgādina Kaļiņingradu nekā tuvējā Nida. Esošie mūsu valsts kūrorti pie jūras vasarā ir pārpildīti, tāpēc cenas pieaug, kvalitāte pasliktinās, un daži cilvēki vienkārši vairs neizvēlas brīvdienas Lietuvā. Smiltynė varētu kļūt par vēl vienu Lietuvas kūrortu, kur daba tiktu apvienota ar atpūtai un izklaidēm pielāgotu infrastruktūru,” sacīja parlamentārietis. Līdz Otrajam pasaules karam Smiltynė bija cilvēku iecienīta atpūtas vieta, bija kafejnīcas un viesnīcas, bet 1946. g. kopā ar visu Kuršu kāpu tā iegāja ierobežotās piekrastes pierobežas zonā un zaudēja kūrorta statusu.

“Smiltynės attīstību kavē ārkārtīgi lielā birokrātija, komunikācijas trūkums starp institūcijām un redzes trūkums. Tieši tā, lai atjaunotu kafejnīcu, kas tika iznīcināta kara laikā, nepieciešama vismaz 10 institūciju koordinācija, un visi redz šo jautājumu no savas zvanu torņa, taču nevienam nerūp kopējie cilvēku ieguvumi. Piemērs ir Sventājas osta. Jau 20 gadus tiek teikts, ka tas ir nepieciešams, taču tikai tagad, kad visi ir vienojušies par redzējumu, darbs ir sākts,” sacīja K. Masiulis.

Smiltyne ir Klaipēdas pilsētas daļa, kas atrodas Kuršu kāpu nacionālajā parkā, Kuršu lagūnas otrā krastā. Smiltynė ar Klaipēdas centru savieno Starptautiskais jūras prāmis. Teritoriju rotā skaisti meži, un piekrasti stiepjas mīkstas, baltas smilšu kāpas un pludmales.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: delfi.lt