Šonedēļ Lietuvas Ekonomikas un inovāciju ministrija ieteica valdībai apsvērt iespēju vakcinēties pret koronavīrusu ne tikai vietējiem iedzīvotājiem, bet arī tūristiem, kuri ierodas Lietuvā ilgāk par nedēļu, raksta Delfi.lt.

“Mēs saņemam daudz jautājumu gan no ārvalstu lietuviešiem, gan no ārvalstniekiem, kas dzīvo Lietuvā, par iespēju vakcinēties, bet vispārējais mērķis ir, lai Lietuvas iedzīvotāji būtu pēc iespējas aizsargāti un tādējādi kontrolētu slimības izplatīšanos,” sacīja Ekonomikas un inovāciju viceministrs Vincas Jurgutis.

Pēc viņa teiktā, tas jo īpaši attiecas uz vasaru, kad daudzi cilvēki ierodas valstī. “Jo vairāk mums ir vakcinētu cilvēku, jo labāk mēs tiksim aizsargāti, tāpēc mums ir jānodrošina iespējas tiem, kuri vēlas vakcinēties, uzturoties Lietuvā,” paskaidroja viceministrs.

Uz jautājumu, vai tas ir mēģinājums nostiprināt vakcinācijas tūrismu valstī, Vincas Jurgutis atbildēja, ka “tā nav priekšlikuma būtība”. “Bet, ja parādās cilvēki, kuri tādēļ pielāgos dažus savus plānus, tad mēs tajā neredzam lielu problēmu,” viņš paskaidroja.

Saskaņā ar pašreizējo kārtību pret koronavīrusu var vakcinēties tikai Lietuvas iedzīvotāji vai citi valsts iedzīvotāji, tostarp ārzemnieki, kuriem ir obligātā veselības apdrošināšana.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: turist.delfi.ee