Visi, kas nesen viesojušies Latvijā, apgalvo, ka tur lietuviešu valodu dzird biežāk nekā latviešu. Patiešām, lietuvieši masveidā ierodas Latvijā, kur viņus iepriecina ne tikai kūrorti, bet arī zemākas cenas. Par to runā Radio LRT darbinieks Latvijā Rolands Žaļnerius.

Pēc viņa teiktā, Latvijā vienmēr bijis daudz lietuviešu tūristu, ne tikai vasarā. Pat starp tiem, kuri Jauno gadu svin Rīgā – 30 procenti lietuviešu.

“Piejūrā, tiesa, viņi runā galvenokārt lietuviski, jo latviešiem pašiem pie jūras ir daudz īpašumu, un viņi nedodas uz kūrortiem. Gan Rīgas centrā, gan skaistās vietās ir daudz automašīnu ar Lietuvas numura zīmēm,” pārliecina R. Žaļnerius.

Daudzi Lietuvas jūrmalas apmeklētāji atzīmē augstās cenas. Latvijas jūrmala ir daudz lielāka, Jūrmala stiepjas 90 kilometru garumā, tāpēc ir daudz dažādu mazu kūrortpilsētu, kas cenas padara nedaudz zemākas, īpaši salīdzinot ar, piemēram, Sventāju.

“Lietuvieši priecājas par iespēju ietaupīt naudu, pavadīt laiku ar mazākiem izdevumiem un lielāku brīvību, jo jūrmala šeit ir daudz plašāka,” viņš saka.

Arī pandēmijas situācija Latvijā ir nedaudz labāka nekā Lietuvā, tāpēc cilvēki šeit jūtas brīvāk, apmeklē pasākumus, tur ir daudz ārvalstu tūristu. Protams, ceļojot no Lietuvas, jums būs nepieciešams vakcinācijas sertifikāts vai Covid-19 tests. Bet, ierodoties Latvijā, jums nebūs jāatrodas karantīnā.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: lrt.lt