Iemesls Lufthansa, Swiss, Austrian Airlines un KLM aviokompāniju atteikumam no lidmašīnu nakts novietošanas Kijevā ir pašreizējā politiskā situācija Ukrainā, raksta Deutsche Welle.

Vācijas aviokompānija Lufthansa, kā arī Swiss Swiss, Austrian Austrian Airlines un Nīderlandes KLM atteicās atstāt savus lainerus pa nakti Kijevā. Kā pirmdien, 24.janvārī, ziņo nozares portāls Avianews, par pamatu šādam lēmumam bijušas ziņas par Krievijas militārā iebrukuma draudiem Ukrainā.

Kā vēsta vietne flightradar24.com, visas šīs aviokompānijas 23.janvārī mainījušas lidojumu grafiku uz Ukrainas galvaspilsētu, lai to lidmašīnas un apkalpes nepaliktu pa nakti šajā valstī.

Izmaiņas Eiropas aviokompāniju lidojumos

23. janvārī Austrian Airlines veica regulāro vakara reisu OS 667 Vīne-Kijeva. Lidmašīnai bija paredzēts palikt pa nakti Borispiļas starptautiskajā lidostā, un 24. janvāra rītā ar regulāro reisu OS668 nogādāt pasažierus uz Vīni. Tomēr tā vietā laineris nekavējoties atgriezās Austrijā ar īpašu OS 1402 reisu.

Savukārt Šveices aviopārvadātājs Swiss 23.janvārī atteicās no vakara reisa LX 2290 no Cīrihes uz Kijevu. Tā vietā šīs aviokompānijas lidmašīna ar speciālo reisu LX7390 izlidoja uz Ukrainas galvaspilsētu 24.janvāra rītā, lai uzņemtu pasažierus un nekavējoties atgrieztos atpakaļ.

Nīderlandes aviokompānijas KLM ar numuru KL 1387 lidojumi no Amsterdamas uz Kijevu ir atcelti kopš 22.janvāra, pēc tiešsaistes radara datu analīzes atzīmēja Avianews žurnālisti. Šie lidojumi ietvēra nakšņošanu Ukrainā ar reisu atpakaļ no rīta.

Aviokompānijas baidās saistībā ar konfliktu par Ukrainu

Tiešsaistes izdevums European Pravda 23.janvārī ziņoja, ka Lufthansa daudziem saviem reisiem maina izlidošanas laiku no Kijevas “Krievijas uzbrukuma Ukrainai draudu dēļ”. Izdevums atsaucas uz Lufthansa vakara reisa no Minhenes uz Kijevu viena pasažiera teikto. 22. janvārī viņa izbraukšanas laiks tika pārcelts uz nākamās dienas rītu. Pēc izdevuma sarunbiedres teiktā, reģistrējoties lidojumam viņai teikts, ka aviokompānija atsakās pavadīt apkalpes naktis valstī “politiskās situācijas dēļ Ukrainā”. Vienlaikus Lufthansa samaksāja par viesnīcu pasažieriem, kuriem bija jāgaida līdz rītam, lai izlidotu, stāstīja sieviete.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: turist.delfi.ee