Tūrisma operators “Novatours” no 5. marta plāno atjaunot tūrisma braucienus no Latvijas uz ārzemēm, organizējot pirmos lidojumus uz Tenerifes kūrortiem, paziņoja “Novatours” komunikācijas konsultants Ieva Sala aģentūrai LETA.

Viņa paziņoja, ka, atvieglojot ierobežojumus ar “Covid-19” ārvalstīs, mātes uzņēmums “Novatours”, kas ir reģistrēts Lietuvā, februārī uzsāka piedāvāt tūres no Igaunijas un Lietuvas uz Ēģiptes kūrortiem Hurgadu un Šarm eš Šeihu, kā arī uz Tenerifi.

Sala uzsvēra, ka ceļojumu atsākšana ir rūpīgi pārdomāts un atbildīgs lēmums, kura pamatā ir iesaistīto valstu kompetentu iestāžu lēmumi, noteikumi un rekomendācijas, tiek nodibināts arī pastāvīgs kontakts ar ārvalstu partneriem.

“Ceļotāji, kas jau ir atgriezušies no ārzemju braucieniem, apstiprināja, ka augstā līmenī tiek nodrošināta drošība galamērķos. Ierobežojumi arī nav pārāk stingri un neierobežo mierīgu atpūtu,” uzsvēra Sala.

Lai tūrisma joma varētu atsākt ierastu darba ritmu, tūrisma operators mudina nebūt neapdomīgiem. “Šobrīd visiem ir svarīgi ievērot atbildīgo iestāžu drošības noteikumus un ieteikumus, kā arī domāt par ilgtermiņa perspektīvu,” uzsvēra “Novatours” pārstāvis.