Mazpazīstamā Grieķijas sala Kastellorizo ​​tiek vērtēta kā veiksmīga vakcīnu ieviešanas dēļ, kļūstot par pirmo Eiropā, kurā pilnībā nav Covid-19.

Atrodoties nomaļā Egejas jūras daļā, dažu kilometru attālumā no Turcijas krastiem, tā ir veiksmīgi vakcinējusi visus savus 520 iedzīvotājus pret Covid-19 ar pirmo un otro Pfizer vakcīnas devu.

Kopš pagājušā gada marta Kastellorizo ​​ir atklāts tikai viens Covid-19 gadījums. Grieķijas valdība mēģina aizsargāt mazās salas, kurās nav lielu slimnīcu, vakcinējot visus to iedzīvotājus.

Tāpēc Grieķijas stratēģija ir padarīt visus mazos un attālos apgabalus Covid-19 brīvus pirms vasaras. Viņi popularizēs šo stratēģiju starptautiskā mērogā, cerot sniegt jaunu impulsu tūrismam.

Daudzas ceļojumu aģentūras jau ir pievērsušas uzmanību Kastellorizo un, pēc Ethnos Greece paziņojuma, tās lēš, ka šogad tūrisms uz salu pieaugs par 35%.

Sausā un akmeņainā Kastellorizo esot neskarta paradīze. Tam nav slavenas pludmales, bet tai ir citas atrakcijas, piemēram, sena pils un katedrālei līdzīgā Zilā grota – jūras ala, kurai var piekļūt, tikai guļot uz laivas.

Atrodoties tik tuvu Turcijai, krāsainā sala kādreiz bija Osmaņu impērijas sastāvdaļa. Tātad, papildus tipiskajām grieķu baznīcām un kapelām, jūs atradīsit arī mošeju ar tās minaretu.

Tās iespaidīgajai ostai un tradicionālajām neoklasicisma savrupmājām ir skaisti foni, no kuriem paveras skats pār tirkīza jūru līdz pat Turcijai.