Melnkalne kļuva par pirmo valsti pasaulē, kur atcēla ne tikai iebraukušo tūristu PCR testus, bet arī ir gatava veikt bezmaksas testus to valstu pilsoņiem, kurām pēc atgriešanās ir nepieciešams sertifikāts.

  1. aprīlī valsts atcēla visus ceļošanas ierobežojumus tūristiem no Ukrainas, Baltkrievijas, Krievijas un Ziemeļmaķedonijas. Par to Twitter paziņoja Melnkalnes finanšu un sociālās aizsardzības ministrs Miloiko Spaičs.

“Mēs priecājamies jūs informēt, ka visi ierobežojošie pasākumi, tostarp PCR testi, tiks atcelti,” viņš rakstīja.

  1. maijā premjerministrs Zdravko Krivokapičs Delfu ekonomikas forumā Grieķijā teica, ka Melnkalne tiek atvērta tūristiem no citām valstīm.

“Grieķija ir atvērta visiem tūristiem, ir sākušas darboties mazumtirdzniecības vietas, kafejnīcas, restorāni un viesnīcas, kas norāda, kas mums jāievēro, jo mums ir līdzīgi protokoli un pieejas. Melnkalne nākamnedēļ atvērs visas robežas tūristiem ar uzrakstu “Laipni lūdzam Melnkalnes jūrmalā!” citē Melnkalnes valdības preses dienesta premjerministra vārdus.

Tādējādi jūs varat atpūsties Melnkalnē šovasar bez obligātas karantīnas, PCR testiem un vakcinācijas sertifikāta. Bet tie nav visi “labumi”, ar kuriem valsts priecē tūristus.

Melnkalnes iestādes 13. maijā sāka veikt bezmaksas PCR testus atpūtniekiem no valstīm, kurām pēc atgriešanās ir nepieciešams sertifikāts. Informācija par to publicēta valsts televīzijas un radio uzņēmuma vietnē.

Mūsu kolēģi, kuri atrodas tūroperatora ALF organizētajā pārbaudes braucienā uz Melnkalni, 20. maijā paši veica bezmaksas testēšanas kārtību un pastāstīja par to tūroperatora Facebook ceļojumu aģentu grupā.

Avots: piligrim.ua