Александр Алимов
Latest posts by Александр Алимов (see all)

Sveicināti! Es sen gribēju apmeklēt Mišlenas restorānu. Reiz pat biju plānojis apmeklēt restorānu “Nobu” Kopenhāgenā, kas jau vairākus gadus jau ir pasaules labāko restorānu trijniekā. Mani plāni izkūpēja ar nepieciešamību rezervēt galdiņu pusgadu iepriekš. Un arī cena 300 eiro par vidējām pusdienām mazina kulinārijas degsmi. Šoreiz es apmeklēju restorānu Lee Tallinā, bez zvaigznēm, taču ar slavenākā sarkanā ceļveža “Michelin” ieteikumu kopš 1900. gada.

Pie ieejas uz pagalmu, kur atrodas restorāns, uzreiz pamanāma sarkana ceļveža “Michelin” ikona.

Pie restorāna Lee ir ļoti jauks pagalmiņš. Te var ieturēt maltīti svaigā gaisā uz terases:

Vai vienkārši pie galdiņa ārā:

Mūsu kompānija no 5 cilvēkiem izvelējās šo galdiņu ārā:

Restorāna Lee interjers

Ja kuru interesē, kā izskatās restorāns iekšā, lūk:

Šeit reāli ir ļoti laba vīnu izvēle:

Ir atsevišķa VIP zāle svinībām:

Restorānā ir burvīga gaisotne, apkalpošana tikai angļu valodā, lielisks ēdiens un šefpavārs japānis.

Vienīgais, kas man nepatika, – deserts un firmas aperols. Manuprāt, deserts nebija pietiekami salds. Bet aperolam vispār bija kāda citāda garša:

Bet šeit pa īstam ir garšīga gaļa. Gan mana liellopu gaļa, gan metas cūkgaļa (starp citu, ko apskatīt Tallinā ar bērniem, lasiet šeit) vienkārši ir brīnišķīga:

Es vispār neēdu zivis, bet mani kolēģi sacīja, ka zivis arī nav slavējamas:

Pirms maltītes mums ielēja pusglāzes franču rozā vīna. Jāsaka, ka katra ēdiena vai dzēriena pasniegšanai ir pievienots apraksts. No kurienes vīns, kura gada, ar ko to iesaka dzert un tā tālāk. Tas viss attiecas arī uz ēdieniem. Jums paskaidro, kā gatavoja, kādu mērci, ar kādu vīnu iesaka gaļu vai zivis:

Cenu līmenis ceļvedī “Michelin” ieteiktajā restorānā

Cenas ir pieticīgas, es pat teiktu, ka mērenas, ar tām var iepazīties uz fotogrāfijas:
Restorānā ir ļoti laba vīnu izvēle:

Esam iztērējuši nedaudz mazāk par 80 eiro par diviem. Par pamatēdienu, desertu un dzērieniem. Vai tas ir daudz vai maz, spriediet paši! Noteikti apmeklējiet restorānu Lee, ja gadījumā būsit Tallinā. Šeit ir omulīgi, komforti un reāli garšīgi!

P.S.

В социальных сетях меня можно найти  в фейсбуке  и  инстаграм. Подписывайтесь на обновления  TravelBlog Baltic и читайте о путешествиях в странах Балтии и во всем мире, вас ждёт много интересного! Читайте, подписывайтесь, комментируйте и делитесь своими впечатлениями.

Также со мной можно связаться, если вас интересует сотрудничество. Предлагаем продвижение туристических продуктов и услуг на  сайте, в блогах, прессе, социальных сетях и других медиа. В Латвии, Литве, Эстонии и не только. Создаем фото, аудио, видео контент любой сложности. Если хотите пообщаться на эту тему — вам сюда: alexander@travelblog.lv