Александр Алимов

Draugi! Iepriekšējā reizē es stāstīju, kā lēti nokļūt no Baltijas valstīm uz Gruziju un kur tur var, bet dažos gadījumos vajag apmesties. Šodien pastāstīšu par pašām interesantākajām vietām Gruzijā, kuras es apmeklēju 4 braucienos uz šo valsti. Jāatzīmē, ka Gruzija ir ļoti interesanta un īpatnēja valsts, un esmu pārliecināts, ka drīz atkal tikšu tur. Esmu pārliecināts arī par to, ka par 4 braucieniem nevar apmeklēt pat mazu daļu Gruzijas daiļumu un ievērojamāko vietu. Bet es centīšos pastāstīt sīki par tām, kuras man laimējās ieraudzīt pēdējo 2,5 gadu laikā.

Tā kā es atlidoju no Viļņas uz Gruzijas pilsētu Kutaisi, tad mazliet pastāstīšu par to, ko var paskatīties pilsētā un tās apkārtnē. Kutaisi noteikti apmeklējiet bijušā Gruzijas Parlamenta ēku. bijušā, jo pēc varas maiņas to atkal pārcēla uz Tbilisi. taču vieta ir interesanta.

Gruzijas augstākais likumdošanas orgāns “pārcēlās” uz Tbilisi samērā nesen, 2012. gadā. Spānijas arhitekts Alberto Domingo Kabo projektēja ēku. Celtniecība izmaksāja 350 miljonu lari vai aptuveni 140 miljonu dolāru. Ārēji Parlaments atgādina kristāla bruņurupuci. Ēka tiek apsegta ar nepareizās formas stikla virsmu. Parlamenta ēkā rīko ekskursijas, es tur biju brīvdienā un iekšā tikt neizdevās, taču nākamreiz noteikti ielūkošos. Pareizi sakot, ieskatīties Gruzijas ministra šķīvī, runā, ka Parlamenta ēkā ir slavena ēdnīca.

Netālu no Kutaisi atrodas Okace Kanjons – trīs kilometrus garš kanjons, kur uztaisīts gaisa pastaigas ceļš. Vieta ir ārkārtīgi gleznaina. Te pat varētu uzfilmēt Jūras Laikmeta Parka jauno daļu vai kādu Svešinieku ar Plēsoņu.

Es tiku uz Okace Kanjonu lietū un miglā, tāpēc mana pastaiga bija vēl noslēpumaināka. Turklāt pastaigas pa kanjonu lietainā laikā ir aizliegtas, acīmredzami drošības pēc, bet jūsu pazemīgajam kalpam izdevās. Apbrīnojama vieta!

Gaisa ceļš beidzas ar skatu torni 150 m augstumā. Aizrauj elpu!

 

No skatu torņa paveras brīnišķīgi skati uz kanjonu un tā apkārtni.

Redzat māju kalna virsotnē? Ideālais mājoklis intravertam, manuprāt:

Vietējie skaistumi mudina huligāniski izturēties un uztaisīt varenas pašbildes:

Netālu no Kutaisi atrodas galvenais Gruzijas Melnās jūras kūrorts – Batumi. Tur iesaku aiziet uz pludmali.

Galvenā vietējā ievērojamākā vieta, turklāt bezmaksas, ir Batumi krastmala.

Jebkurā vietā drīkst peldēties, kur vien vēlies – pludmale ir gar visu krastmalu. Starp citu, gruzīniem bija Napoleona ieceres padarīt šo krastmalu par visgarāko Eiropā, uztaisīt to līdz pat Turcijas robežai. Ja vien šie plāni piepildītos, tad krastmalas garums būtu gandrīz 30 kilometrus! Iespējams, nākotnē šī ideja kļūs par realitāti.

Batumi vispār ir kolorīta pilsēta, par šo pilsētu, tāpat kā par Tbilisi es stāstīšu atsevišķi turpmākās reportāžās.

Batumi jums noteikti jāapmeklē vietējā  gaisa trase. Vakarā pirms saulrieta:

Blakus Kutaisi atrodas pilsētiņa Boržomi. Domāju, visiem ir skaidrs, ar ko tā ir slavena. Ļoti jauka, neliela pilsētiņa ar Boržomi parku.

Parkā var ne tikai dzert minerālūdeni, bet arī pastaigāties, pa troses ceļu uzkāpt stāvā klintī. Brīvdienā, turklāt Lieldienās mēs nevarējām to izdarīt – viss bija ciet.

Skaidra liela, ka nedrīkst atbraukt uz Boržomi un nepagaršot ūdeni no slaveniem avotiem. Ūdens te ir pa pilnam, dzer cik vien vēlies, pilnīgi bezmaksas. Starp citu, šis ūdens nelīdzinās tam, ko pārdot lielveikalos, tas ir silts ar specifisku garšu un smaržu. Godīgi sakot, ne priekš visiem, man nepatika. Lūk, man kolēģis Ļoša Gavriļuks no Kijevas nolēma uzlabot veselību. Kad vēl te būsi, jāizmanto iespēja!

Protams, bez minerālūdens parkā ir kas darāms.