Šajās dienās mūsu blogers Andrejs A.V. ir ceļojis uz slavenu Sanktpēterbugru. Pastāv leģendas, ka šīs pilsētas ievērojamāko vietu ir ļoti daudz, un laikam tā ir (īpaši ja ņemt vērā Ļeņingrādas apgabalu)!
Andrejs ir apskatījis ne tikai pilsētu, bet arī apmeklējis tūrisma izstādi INWETEX-CIS TRAVEL MARKET, kurā pirmoreiz notika verenīgs ceļojumu forums SAINT PETERSBURG TRAVEL HUB (ne vien apmeklējis, bet arī savācis interesantu un noderīgu informāciju).

1. Izstāde un tikšanās bija milzīgos mūsdienu “Ekspoforuma” paviljonos (kuri atrodas 7 minūšu braucienā ar automobīli no Pulkovas lidostas) 11. un 12. oktobrī.


Man bija patīkami, ka Sanktpēterburgas Tūrisma attīstības komiteja uzaicināja mani un atļāva man uzstāties pilsētas stendā, kur es stāstīju par savu pieredzi ceļojumu industrijā un cik lielā mērā tā ir attīstīta Latvijā. Bija arī neformālā saskare, arī ar Sanktpēterburgas Tūrisma attīstības komitejas priekšsēdētāju Jevģeniju Pankeviču, pozitīvu, kompetentu un sabiedrisku jaunkungu!

2. 11. oktobrī izstādes oficiālā atklāšana.

2а. Svinīgā atklāšanas ceremonijā INWETEX – CIS TRAVEL MARKET 2018 piedalījās Sanktpēterburgas gubernatora pienākumu izpildītājs Aleksandrs Beglovs, Krievijas Federācijas Federālās sapulces Federācijas padomes loceklis, Sociālās politikas federācijas padomes komitejas Tūrisma ekspertu padomes priekšsēdētājs Igors Fomins, KF Tūrisma federālās aģentūras vadītāja vietnieks Sergejs Kornejevs, Grieķijas ģenerālkonsuls Panajotis Beglitis. Šogad izstādē bija vairāk nekā 200 kompāniju un organizāciju ar savām sadarbības iespējām un jauniem piedāvājumiem no 24 KF reģioniem un 14 pasaules valstīm.

3. Lūk, pats Jevģenijs Pankevičs (pa labi) uzstāšanās laikā ar Čečenas Republikas tūrisma pārstāvi.

Bet tagad skatāmies, kādas tūrisma iespējas piedāvā Sanktpēterburga un tās apvidus…

4. Uzreiz atzīmēšu, ka izstādē bija glezns informātīvs stends, tas reāli piesaistīja uzmanību!


5. Ja jūs Krievijas ziemeļgalvaspilsētā esat pirmo reizi vai jūs interesē apskates ekskursija (tā ir laba lieta, lai orientētos izvērojamākajās vietās), tad pievērsiet uzmanību tam, ka pa pilsētu un tās apvidu ir pieejamas vairākas autobusu ekskursijas!

5а. Autobusu ekskursiju varianti:


5б. Autobusi arī ir dažādi (un ar dažādiem piedāvājumiem), piemēram, “Londonas” (ar atklātu augšstāvu).


5в. Pievērsiet uzmanību, ka ir arīapvienoto ekskursiju piedāvājumi, piemēram, autobuss + kuteris!


6. Ja jūs interesē eksotiskākas pastaigas pa pilsētu, tad jūs varētu pavizināt ar motocikliem. Sīkāk par motoekskursijām griezieties (skat. attēlā). Un, starp citu, cenas tur ir diezgan pieejamas.


7. Iespējami, ka kāds nezina, ka Sanktpēterburgas apgabals tiek saukts par Ļeņingrādas, un tajā ir milzum daudz greznu ievērojamāko vietu!

8. Piemēram, slaveni piļu kompleksi – Pētergofa un Cāra sādža. Pētergofu sauc arī par “Ziemeļu Versaļu”, tā tika dibināta XVIII gadsimtā, dibinātājs Peteris Pirmais, turpmāk tā bija Krievijas imperatoru vasaras rezidence. Šeit ir ne tikai slavena pils, bet arī strūklakas. Pētergofā esmu bijis kādreiz bērnībā, sapņoju turp nokļut vēlreiz…


Šai braucienā man paveicās apmeklēt Cāra sādžas muzeju rezervātu un Jekaterīnas pili (to pašu pili, kur atrodas slavenākā Dzintaru istaba)! Par šo vietu būs atsevišķa reportāža, kurā es dalīšos ar saviem iespaidiem!

9. Atgriezīsimies uz Sanktpēterburgas nomali, iespaidīgi, izņemot pārējās interesantās vietas, šeit ir Kronštadte! Tā ir osta salā, kur atrodas Pētera parks, dižā Jūras katedrāle, muzeji, forti, karakuģi… Uz turieni var droši braukt uz pilnu dienu! Uzstādē jaunkundzes laipni stāstīja par vietas īpatnībām.
Nākamajā Sanktpēterburgas apmeklējumā noteikti iekļaušu šo vietu.

10. Cienāšana ar krievu pīrāgiem un tradicionālajām barankām.


11. Tā kā Pēterburga ir pilsētas pie Ņevas upes, šeit piedāvā daudz ūdens ekskursiju (pievērsiet tam uzmanību vēl pirms brauciena, lai izvēlētos piemērotus maršrutus un kuģus). Pēterburgā piedāvā arī daudz privātekskursiju – pa sētām, piebrauktuvēm, jumtiem (skatieties manu atvērto rakstu)… ir ekskursijas ar helikopteru, medicīnas pakalpojumu piedāvājumi, un, ņemot vērā rubļa kursu, daži pakalpojumi varētu būt pilnībā izdevīgi! Tātad taisoties apmeklēt šo brīnišķīgo pilsētu, var izvēlēties, ko vien vēlies, un nauda paliks arī makā.

12. Jauns piedāvājums “Pilis un mošejas”. Sanktpēterburga un Kazaņa, divas vienā!

13. Atsevišķajās “Ekspoforuma” zālēs notika plenārsēdes par tūrisma attīstību un pieredzes apmaiņu. Kā arī interesantas meistarklases tādas kā “Indijas, Izraēlas, Tuvaustrumu un Ķīnas tūristu uzņemšanas specifika”.

Pēterburgā patlaban ir daudz aizātu, it īpaši ķīniešu tūristu!

13а. Plenārsēžu zāle.


Un vēl, Pēterburgā dzīvo samēra atsaucīgi un sabuedriski cilvēki!

Ja ir kādi jautājumi par augstākizklāstīto, rakstiet, pēc iespējas atbildēšu!
Bet turpmāk būs daži raksti par Sanktpēterburgu, un es centīšos nepadarīt tos par garlaicīgiem, lai tie būtu oriģināli…

P.S. Mana lapa Facebook!