ASV Krasta apsardzes dienests izglāba trīs kubiešus no vienas no neapdzīvotajām Bahamu salām, kuri tur bija pavadījuši 33 dienas, ēdot vien kokosriekstus.

Mazā Antiljas Kejas saliņā, kas atrodas starp Floridu Kisu (korāļu salu ķēde ASV dienvidaustrumos) un Kubu, patruļas helikoptera piloti pamanīja divus vīriešus un sievieti, izmisīgi vicinot paštaisīto karogu.

Helikoptera komandai nebija iespējas uzreiz evakuēt nelaimē cietušos, tomēr viņiem tika atstāts ūdens, pārtika un rācija.

“Diemžēl, mūsu vidū nebija cilvēka, kurš brīvi pārvaldītu spāņu valodu, bet man izdevās kaut ka aprunāties ar viņiem un sapratu, ka viņi ir no Kubas, viņiem ir nepieciešama medicīnas palīdzība. Viņi stāstīšot, ka salā esot jau 33 dienas,” paskaidroja leitnants Bičers.

Izglābtie pastāstīja, ka tika uz salu, kad viņu laiva nogrima, izdzīvoja praktiski ar vieniem kokosriekstiem.

“Uzmetot aci, liekas, ka šajā salā vispār nekā nav, stāstīja cits helikoptera komandas biedrs”, leitnants Džastins Dogerti. “Bet, ieskatoties vērīgāk, var pamanīt krūmus un pat kokus, tomēr viņiem bija patvērums.”

Galu galā trīs Robinsonus izveda no salas ar helikopteru. Kaut gan viņiem nebija sūdzību, aizveda uz medicīnas centru Floridā, tad uz imigrācijas un muitas dienestu.

Pēc lidotāju vārdiem, kuri bija izglābuši šos kubiešus, viņiem vēl nekad nenācās nokļūt tādās situācijās.

Avots: turist.delfi.ee