Александр Алимов

Esiet sveicināti! Pēdējo gadu laikā esmu vairākkārt bijis Lietuvas pilsētā – Šauļos, steidzos dalīties pieredzē ar interesantām, manuprāt, apskates objektiem pilsētā. Ko tad apskatīt? Kurp doties? Šauļu apskates vietas ir visdažādākās bērniem un pieaugušajiem, nebūs laika garlaikoties!

  1. Pirmais PSRS gājēju bulvāris Šauļos

Šauļos bulvāris kā pirmā pilnvērtīgā gājēju iela visā PSRS tika atklāts 1975. gadā! Tas ir gandrīz 1,3 km garš, atrodas pilsētas centrā. Pilsētas galvai Viļum Kazanavičusam, nodarbojoties ar disertācijas rakstīšanu par  pilsētas saimniecības plānošanu, ir radījies ideja pārvērst braucamceļu pār gājēju zonu.

Gājēju iela tika projektēta, ņemot vērā labāku Eiropas arhitektu un Itālijas, Vācijas un Austrijas pilsētbūvniecības pieredzi.

Gar bulvāri atrodas biroju telpas, veikali, kafejnīcas, restorāni. Ir arī soliņi, strūklakas un atpūtas vietas.

Bulvārim blakus atrodas kastaņu aleja, kas savieno bulvāri ar Zubovu vēsturisko parku – brīnišķīga vieta lēnām pastaigām.

Tā ir lieliska vieta Šauļos, kur var nesteidzīgi pastaigāties, izklaidēties, ieturēt maltīti un iepirkties.

2. Fabrikas “RUTA” Šokolādes muzejs

Viena no interesantākajām un saldākajām vietām Šauļos. Muzejs tika izveidots, pateicoties konditorejas fabrikai “RUTA”. Tieši tās vecajā ēkā atrodas muzejs, kas piesaista apmeklētājus ar saldumu, šokolādes, karameles, ogu un grauzdētu riekstu smaržu. Muzejs vēsta ne tikai par šīs fabrikas “RUTA” vēsturi, bet arī par šokolādes gatavošanas un ēšanas vēsturi. Piemēram, kur aug un no kurienes tiek eksportētas uz Lietuvu kakao pupas.

Šokolādes ražošanas vēsture aizsākās pirms vairākiem tūkstošiem gadu. Pat senajiem actekiem un inkiem ļoti garšoja šokolāde un viņi labprāt sevi lutināja ar to.

Muzejā būs interesanti gan pieaugušajiem, gan bērniem. Iesaku pieteikt mācību ekskursiju ar gidu – tas ir ļoti interesanti un gardi!

Šādas ekskursijas laikā jums pastāstīs par šokolādes gatavošanas un ēšanas noslēpumiem. Taču galvenais – jums būs iespēja parādīt savu iztēli un pašiem pagatavot saldumus, izmantojot dažādas sastāvdaļas!

Te ir daudz interaktīvu izklaižu. Jūs varat spēlēt spēlēs, sūtīt oriģinālas fotogrāfijas vai jūsu taisīto oriģinālo konfektes papīru draugiem vai radiniekiem. Muzejā ir kafejnīca un konditorejas fabrikas veikals, kur jūs varat iegādāties saldumus jebkurai gaumei un pagaršot kādu produkciju. Vārdu sakot, gan bērniem, gan pieaugušajiem šeit būs ko darīt.

3. Rēkīvas ezera pludmale un vizināšanās ar katamarānu Šauļos

Šauļu teritorijā atrodas Rēkīvas ezers, kas ietilpst Lietuvas lielāko ezeru desmitniekā. Tepat ir pilsētas pludmale.

Pludmale tiek sadalīta divās zonās – ar smiltīm un zālīti.

Blakus pludmalei ir lielisks restorāns “ŽVEJŲ UŽEIGA”.

Restorānā piedāvā arī pastaigas ar ūdens katamarānu pa ezeru. Var iznomāt katamarānu individuālam braucienam vai veselai kompānijai.

Man vienmēr patika ūdens pastaigas pa ezeriem, labi, ka Baltijas valstīs to ir daudz. Vienīgi jāizvēlas labs laiks pastaigai.

4. Haima Frenkeļa villa

Villa ir viena no “iespaidīgākajām” Šauļu pilsētas ēkām. Savrupmāja ir arī populārākā apskates vietas Ziemeļlietuvā. 1908. gadā slavenā ebreju ģimene Haims un Dora Frenkeli ir uzbūvējusi to. Savrupmājas interjeros modernā stilā ir lieliski saglabājusies apmetuma liešana, koka apdare un sienu gleznu fragmenti.

Villas interjeri:

Šādā kleitā tikai uz balli!


Pilsētas makets:

Labākais laiks villas apmeklēšanai ir no jūnija mēneša vidus. Villas parkā ir iestādīti tūkstoši dažādu rožu, arī citi augi. Cik satriecošs skats!