2021.gada 20.novembrī plkst.14:00 notiks pēdējā izstādes “Mums vajadzīga māja” gida pavadībā, kas iezīmē Igaunijas Arhitektūras muzeja 30.gadadienu. Gide ir Jeļena Ribakova. Ieeja ar muzeja biļeti (6 eiro).

Mājas mums vajadzīgas ir bezprecedenta grupu izstāde, kuras tēma nav nekas vairāk kā visa cilvēce un tās nākotne. Izstāde iesaista apmeklētājus sarunās par arvien vairāk reāliem globāliem draudiem neatkarīgi no tā, vai tos rada cilvēki vai tie nav tieši atkarīgi no mums.

Igaunijas Arhitektūras muzejs uzdod jautājumu: Kādas mājas mums ir vajadzīgas? 16 arhitektiem un māksliniekiem, kas aicināti piedalīties muzeja 30 gadu jubilejai veltītajā izstādē, tika uzdots izveidot nosacītu māju, kuras mērķis ir nodrošināt mums skaistāku un drošāku nākotni uz planētas Zeme. Kādus fantastiskus, utopiskus, ironiskus vai, gluži otrādi, kritiskus un pragmatiskus risinājumus piedāvā autori, ja viņiem tiek dota iespēja domāt bez ierobežojumiem?

Šīs ir mājas, kas mums ir vajadzīgas.

Kā norāda muzeja direktore Trīna Ojari, izstāde sniedz iespēju aizdomāties par to, kā dzīvosim nākotnē un ko varam darīt šodien, lai turpinātu dzīvot uz planētas Zeme. Fantāzijas nav iespējams pasūtīt, tās dzimst iekšējā entuziasma un ārpasaules sadursmē, vēlējāmies šo radošo brīdi noķert aiz astes un demonstrēt izstādē,” stāsta Trīna Ojari.

Kā stāsta kurators Jarmo Kauge, izstāde ir doma par to, kā iedomāta būve, ko nosacīti dēvē par māju, var virzīt cilvēces tālākās attīstības gaitu, ja tam ir paredzēti nepieciešamie spēles noteikumi.

Izstāde apskatāma līdz 2021. gada 21. novembrim.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: turist.delfi.ee