7. maijā Burbišķu parkā (Burbišķu ciems, Pakalnišķu seņūnija, Radvilišķu raj. pašvald.) apmeklētājus gaida Lietuvā īpašs festivāls – Tulpju ziedēšanas svētki.

Šogad unikālie svētki, kas notiek tikai Burbišķu muižā, un ir piepildīti ar atdzimstošās dabas enerģiju un dzīvību, krāsainu tulpju jūru, mūzikas skaņām, dažādām izklaidēm, atkal gaida apmeklētājus, kas ir noilgojušies pēc ziedēšanas maģijas.

Svētki Burbišķu muižā sāksies plkst. 12.00. Apmeklētāji tiek aicināti priecāties par košajiem tulpju paklājiem, izbaudīt pastaigu pa noslēpumainajām ainavu parka taciņām un tiltiņiem, iegriezties dīķu saliņās, apmeklēt muzeja ekspozīcijas un priecāties par pavasara atgriešanos.

Pavasarīgo parku pieskandinās mīlestības pilna mūzika, uzstāsies Lietuvā pazīstami izpildītāji. Festivāla apmeklētāji tiks gaidīti mākslas un izglītojošu nodarbību vietās – interesantas, iesaistošas, neikdienišķas aktivitātes atradīs gan bērni, gan pieaugušie.

Svētkos darbosies seno automobiļu, muzeja vēstures un citas izstādes, tautas daiļamatnieku un kulinārā mantojuma gadatirgus, paredzētas arī dažādas izklaides.

Tulpes Burbišķu muižā – ilggadīga tradīcija, pavasara puķes te esot ziedējušas jau 20. gs. sākumā. Ideja atsvaidzināt muižas puķu dārzu radās muzeja dibinātājam un ilggadīgajam direktoram Egidijum Prascevičam. Pirmās tulpes tika iestādītas jau 1995. gadā, tagad kolekcijā ir apmēram pus tūkstotis tulpju šķirņu.

Burbišķu muižā, kas sargā autentiskumu, tulpes stādītas pēc 20. gs. sākuma tradīcijas – augi tad tika stādīti apaļās un taisnstūrveida puķu dobēs. Vairāk nekā pēc 100 gadiem tulpju ziedi Burbišķos atgādina laiku, kad šeit dzīvoja un parku kopa muižas īpašnieki Baženski.

Daugīvenes kultūrvēsturiskā muzejrezervāta kolektīvs atgādina: tulpes muižā ziedēs ne tikai svētku dienā, bet apmēram 2–3 nedēļas (atkarībā no laika apstākļiem), tāpēc apmeklētāji tiek aicināti svinēt ziedēšanu un pavasari ilgāku laika posmu.

Biļetes cena svētkos: pieaugušajiem – 10 EUR, skolēniem – 5 EUR. Bērni līdz 7 gadu vecumam tiek ielaisti bez maksas; personas ar fizisku (kustību) invaliditāti un tos pavadoša viena persona svētkos tiek ielaista bez maksas.

Daugīvenes kultūrvēsturiskā muzejrezervāta informācija.