Nupat Apvienotās Karalistes (AK) valdība paziņojusi, ka Latvija no dzeltenā saraksta tiks pārvietota uz zaļo, kas nozīmē, ka visi tie, kuri kādu iemeslu dēļ nav vakcinēti, sākot ar šo svētdienu, varēs ierasties AK tieši tāpat kā vakcinētie, iztiekot bez 10 dienu pašizolācijas un 8. dienas testa.

Tāpat kopš 2. augusta AK ir sākusi atzīt Eiropas Savienībā izdotos vakcinēšanas sertifikātus.

To, cik viegli vai grūti doties no vienas valsts uz otru, nupat uz savas ādas izbaudīja mūsu žurnāliste Ilze Kalve, kura ir saņēmusi pilnu vakcinācijas kursu AK.

Rīgā ierasties ātri un viegli

Londonas Getvikas lidosta, agrs rīts. Divarpus stundas pirms lidojuma knapi pietiek, jo rindas ir milzīgas, tiek pārbaudīti visi ceļošanai nepieciešamie dokumenti, ik pa brīdim kāds dusmīgi skaidrojas ar lidostas darbiniekiem un dodas prom.

Lidojot uz Latviju, vakcinētajiem jāuzrāda vakcinācijas apliecinājums vai nu telefonā, vai izdrukātā veidā, der arī īpaši pieprasāmā NHS vakcinācijas vēstule.

Savukārt nevakcinētajiem nepieciešams Covid-19 tests, un pēc ierašanās Latvijā nāksies pašizolēties 10 dienas. Visiem obligāts ir Latvijas “covidpass”, kas ir digitālais ceļošanas sertifikāts, tas jāaizpilda ne agrāk kā 48 stundas pirms Latvijas robežas šķērsošanas. Sods par nepildīšanu – no 10 līdz 2000 eiro.

Ielidojot Rīgas lidostā, dokumentu pārbaude notiek tieši tā, kā dzirdēts no nostāstiem, – ātri un operatīvi.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: la.lv