Septembrī Rail Baltica pārstāvji piedalījās nakts vilcienu kustības organizēšanas darba grupas atklātā sanāksmē. Pasākumā, kura iniciators bija Starptautiskā Dzelzceļu savienība (UIC), cita starpā tika apspriestas ātrgaitas dzelzceļa savienojumu perspektīvas starp Baltijas valstīm.

Pašlaik Rail Baltic pārstāvji analizē nakts vilcienu un pasažieru pārvadājumu uzsākšanu ar modernu infrastruktūru un jaunu sliežu platumu 1435 mm. Neskatoties uz to, ka pēdējo 30 gadu laikā nakts vilcienu skaits Eiropā ir samazinājies, pēdējos gados pieprasījums pēc šī pakalpojuma atkal ir pieaudzis.

Projekta Rail Baltica organizatori iepazīstināja ar savu redzējumu par regulāriem nakts maršrutiem no Tallinas un Viļņas uz Varšavu un Berlīni vilcienos, kas pārvietotos ar ātrumu 200 km / h. “Turklāt Vīne, Prāga, Budapešta, Bratislava un Amsterdama tiek uzskatīti par potenciālajiem galamērķiem, kā arī iespējamie sezonālie lidojumi uz populāriem ziemas galamērķiem, piemēram, Zakopane Polijā, Poprada Slovākijā, Zalcburga un Insbruka Austrijā,” sacīja Žans Marks Galimonts, RB Rail AS vecākais ekspluatācijas eksperts. “Mēs ceram, ka nākamie operatori būs ļoti ieinteresēti šajās iespējās.”

Analizējot iespējamos maršrutus, tika veikts aptuvens nakts vilcienu braukšanas laika aprēķins: piemēram, no Varšavas uz Tallinu tas aizņems vidēji apmēram 8,5 stundas, bet no Berlīnes – 14,5 stundas. Ņemot vērā konkurētspējīgos ceļošanas laikus un to, ka Baltijas valstu iedzīvotāji bieži ceļo naktīs, var sagaidīt, ka nakts vilcienu pakalpojumi būs populāri pasažieru vidū. Tas savukārt ievērojami samazinās CO2 emisijas Baltijas valstīs.

Darba grupa nakts vilcienu kustības organizēšanā detalizēti analizēs komerciālos, organizatoriskos un tehniskos aspektus, lai pēc iespējas ātrāk uzlabotu saziņu starp Eiropas pilsētām un valstīm gan ES Zaļā nolīguma ietvaros, gan projekta Rail Baltica nākotnes attīstības perspektīvas.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: turist.delfi.ee