Šovasar, tāpat kā pērn, arī Palanga būs lietuviešu uzmanības piesaistes vieta. Sarunas mērs Vaitkus, kurš desmit gadus vada populāro piejūras kūrortu, bez vilcināšanās paziņo, ka Palanga šajā laikā ir ievērojami mainījusies un atrodas uz panākumu viļņa. Šķiet, ka pandēmijas laiks pilsētu nav sagandējis – mērs šo periodu raksturo kā interesantu un saspringtu.

“Ja šodien Lietuvai nebūtu Palangas, praktiski nekas nebūtu. Lietuva būtu savādāka. Mums praktiski nebūtu atpūtas vietas Baltijas jūras krastā.

Daļa Klaipēdas ir ostas pilsēta, un mēs varam teikt, ka viņiem nav pludmales vai tās domātas vienīgi savām vajadzībām. Pārējā piekraste ir iekļauta UNESCO pasaules mantojuma sarakstā, šeit nav iespējams veikt nekādas darbības, un tas drīzāk ir dabisks dabas stūris.

Šodien lietuviešiem ir iespēja ierasties jūrā, atpūsties, palikt Palangā un Šventojā, kur ir īsta pludmale 25 km garumā.

Ja tad šis jautājums nebūtu atrisināts šķīrējtiesā, es nebūtu varējis iedomāties Lietuvu bez mums svarīgas vietas – Palangas,” sacīja mēra kungs.

2019. gadā Palangā tika uzcelts peldbaseins, lai bērni, kas dzīvo pie jūras, varētu iemācīties peldēt. Mērs uzsvēra, ka tagad visās klasēs notiek bezmaksas fiziskās audzināšanas stundas, un pensionāriem ir unikāla iespēja pavadīt brīvo laiku baseinā.

Palangā ir ļoti plašs restorānu tīkls, īpaši tagad, kad tiek būvētas jaunas telpas. Cenas ir ļoti atšķirīgas. Cilvēki var izvēlēties.

Vasarā palangieši no pilsētas nebēg. Daudzi nodarbojas ar viesnīcu biznesu, kurš gan cits to var. Palangas iedzīvotāji ir disciplinēti, izglītoti un kulturāli cilvēki. Jau no mazotnes viņiem māca labi uzņemt viesus, ja viņi vēlas, lai viņi atgriežas. Dabiski, ka piecu zvaigžņu viesnīcā cena būs augstāka. Jums nav jāvadās pēc Basanavičiaus ielas cenām. Paej dažus soļus malā, un šīs cenas būs atšķirīgas.

Паланга

Avots: lrt.lt