Lai gan koronavīrusa statistika visā pasaulē joprojām pārspēj rekordus, ceļošana atkal kļūst populāra. Kā norāda Seesam ceļojumu apdrošināšanas produktu direktore Marita Rāga, salīdzinot ar periodu pirms pandēmijas, pieaugusi Igaunijas iedzīvotāju interese par tālajām valstīm, kā arī vēlme būt pārliecinātiem, ka slimības gadījumā galamērķī viņiem tiks garantēts. pietiekama medicīniskā aprūpe..

Pēc tūrisma operatoru domām, 2021. gada otrā puse bija pozitīvāka tūrisma aģentūrām, un tās jau cer uz drīzu tūrisma atgūšanos līdz pirmspandēmijas līmenim. Tendenču maiņa skaidri redzama arī apdrošināšanas statistikā, kurā manāma jaunu reģionu rašanās un lielāka cilvēku rūpe par veselību.

Mazāk Eiropas, vairāk Āzijas un Amerikas

Ja pirms un pēc pirmā pandēmijas viļņa vispopulārākais bija Eiropas iekšējais tūrisms, tagad, pēc Rāga teiktā, ceļotājiem patīk ceļot arvien tālāk un tālāk. “Mēs redzam, ka braucieni gan uz Āziju, gan Ameriku ir kļuvuši biežāki. Eiropa ir pamanāma ar daudz stingrākiem ierobežojumiem nekā pārējā pasaulē, kas liecina, ka galamērķa preferenču izmaiņas ir saistītas gan ar brīvākiem ierobežojumiem galamērķa valstī, gan ar nepieciešamību apstiprināt vakcināciju ieceļojot vai arī pietiek ar negatīvu koronavīrusa testa rezultātu. ,” skaidro Rāgs.

Tāpat kā iepriekšējos gados populāri joprojām ir tiešie reisi uz Ēģipti, Kanāriju salām un Turciju.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: turist.delfi.ee