Sakarā ar to, ka ir palielinājies iedzīvotāju vakcinācijas līmenis un mīkstināti ar koronavīrusa pandēmiju saistītie ierobežojumi, un pieprasījums pēc testēšanas pakalpojuma, kas no 2021. gada pavasara tiek piedāvāts katru dienu uz visiem Tallink kuģiem, kas kursē maršrutā Tallina-Helsinki, no pirmdienas, 2022. gada 21. februāra, nepārtraukti samazinās, Tallink Grupp samazinās koronavīrusa klātbūtnes antigēnu testu apjomu uz saviem ātrgaitas kuģiem Star un Megastar.

Ātrā koronavīrusa antigēna pārbaude sadarbībā ar veselības aprūpes sniedzēju Farmatar turpinās tikt piedāvāta uz Star kuģiem svētdienās no 10:30 līdz 22:30 (izņemot 22:30 atiešanas), kā arī uz Megastar klāja svētdienās izbraukumos sākot no 13:30 un ar pirmo izbraukšanu no Tallinas pirmdienu rītos 7:30.

“Pagājušā gada laikā mēs esam veikuši vairāk nekā 75 000 ātro antigēnu testu uz mūsu kuģa klāja sadarbībā ar mūsu partneri Farmatar vien. Pakalpojumu ļoti pieprasīja un atzinīgi novērtēja daudz mūsu klientu, kuri vēlējās pārliecināties, ka tie nerada draudus citiem pasažieriem un var droši šķērsot Igaunijas un Somijas robežas stingru ceļošanas ierobežojumu laikā, kā arī bija nepieciešamas atbilstošas ​​veselības apliecības pasažierim, šķērsojot robežu. Ierobežojumu kulminācijā uz vienu kuģa atiešanu tika veiktas vidēji 200 pārbaudes, kas kopā nozīmē aptuveni 2400 testu dienā. Šie rādītāji ir virs vidējā, salīdzinot ar vairumu testēšanas vietu Igaunijā,” sacīja Age Vanajuurs, Tallink Grupp klientu apkalpošanas un personāla motivācijas direktors.

“Tā kā pēdējā mēneša laikā ir atviegloti ceļošanas ierobežojumi un lielākajai daļai ceļotāju mūsu reģionā šobrīd ir dažādi mūsu robežšķērsošanai derīgi koronavīrusa vakcinācijas sertifikāti, pieprasījums pēc šī pakalpojuma ir sācis samazināties, tāpēc esam nolēmuši samazināt apkalpošanu uz kuģa. Vienlaikus Farmatar ir atvēris testēšanas punktu Tallinas ostas D-terminālī, tāpēc testēšanas serviss joprojām ir pieejams tiem, kam tas nepieciešams,” piebilda Vanajuurs.

Testēšanas punkts Tallinas ostas D terminālī ir atvērts no svētdienas līdz piektdienai no 9:00 līdz 21:00 un sestdienās no 9:00 līdz 19:00.

Ja atkal pieaugs nepieciešamība pēc pārbaudēm uz kuģiem, Tallink atkal palielinās kapacitāti šī pakalpojuma sniegšanai.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: turist.delfi.ee