Pat vakcinācija nepalīdzēs atdzīvināt starptautisko tūrismu, ja sertifikāti nebūs vienoti.

Tūrisma atveseļošanos apgrūtina ne tikai karantīna, bet arī neskaidrības ar Covid-19 sertifikātiem, secināja Lielbritānijas konsultāciju kompānijas GlobalData eksperti, raksta Travel Pulse.

Līdz šim galvenais iemesls, kāpēc ceļotāji atliek ceļošanu, ir atrašanās pašizolācijā, sacīja 58% respondentu. Tajā pašā laikā 55% teica, ka pastāvīgi mainīgie ierobežojumi un noteikumi viņiem ir nopietna problēma.

“Vakcīnām vajadzēja būt instrumentam, kas palīdzētu atjaunot tūrisma nozari, un nozarei parādīt cerību. Tomēr sadrumstaloti noteikumi un savstarpēju līgumu trūkums turpina ierobežot ceļošanu,” sacīja Gass Gārdners, GlobalData jaunākais ceļojumu un tūrisma analītiķis. “Ceļotāji ir neizpratnē par to, kā pierādīt savu vakcinācijas statusu, jo dažādās valstīs ir atšķirīgi noteikumi. Dažos galamērķos ceļotājiem ir jāpārvar vairāki šķēršļi, lai pierādītu savu vakcinēto statusu, un, ja viņi ceļo uz vairākām valstīm, process bieži vien ir atšķirīgs. Pat ja šķiet, ka ierobežojumi ir mazinājušies, grūtības apstiprināt vakcināciju joprojām ir šķērslis,” skaidroja eksperts.

GlobalData atzīmē, ka dažās valstīs ir nepieciešami digitālie sertifikāti, bet citās – papīra sertifikāti, kas vēl vairāk sarežģī situāciju. Citu valstu digitalizēto datu trūkums apgrūtina vakcinēto statusa apstiprināšanu. Rezultātā ceļotāji izvēlas galamērķus ar saprotamākajiem un vienkāršākajiem ieceļošanas noteikumiem vai aprobežojas ar ceļojumiem iekšzemē. “Ja darbības netiks veiktas drīz, tas, iespējams, varētu mazināt starptautisko pieprasījumu, jo noteikumi var būt pārāk sarežģīti, lai tos saprastu, un rezultātā virzienu atjaunošana varētu apstāties,” brīdināja Gārdners.

Attiecībā uz citiem iemesliem atlikt ceļošanu uz labāku laiku, 50% respondentu joprojām baidās saslimt ar Covid-19 ceļojuma laikā, 29% atsaucas uz finansiālām problēmām, 27% respondentu trūkst izvēles starp pieejamajiem galamērķiem, tikpat daudz paliek mājās, jūtoties sociāli atbildīgi, vēl 16% ir nobažījušies par ilgtspējīgas attīstības jautājumiem.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: profi.travel