Ceļot vai ne pandēmijas laikā? Varbūt ir vērts uzgaidīt? Bet, kad šī pandēmija būs galā, neviens nezina. Šķiet, ka nav jāgaida labs laiks, jāpielāgojas jauniem ceļojumu noteikumiem un jābauda dzīve! Un kur tad? Maldīvu salās!

Ar ko iesākt ceļojumu uz Maldīvu salām? 

Izvēlamies valsti, kurp gribam doties, atrodam ieceļošanas noteikumus un sākam mierīgi noformēt vajadzīgus dokumentus.

Šoreiz ilgi nevarēju izlemt, kurp braukt savā dzimšanas dienā. Uz Meksiku? Dominikānu? Maldīviju? No rīta līdz vakaram skatījos biļetes un vēroju situāciju šajās valstīs.

Biļetes bija ļoti dārgas, līdz dzimšanas dienai palika trīs nedēļas, bet es vēl neesmu izvēlējusies valsti. Un notika brīnums! Viss pats nokārtojās. Pēc liela pārtraukuma ir atgriezies mans mīļākais avio pārvadātājs, kura kliente es esmu jau 6 gadus – Turkish Airlines, ar biļešu izpārdošanu uz Maldīviju salām.

Jau 30 lidojumi ar šo avio kompāniju! Manā personīgajā reitingā Turkish Airlines ir pirmajā vietā.

Nevainojams serviss, lieliska apkalpošana, liela filmu un citu izklaides programmu izvēle, iespēja vērot lidojumu pa kamerām, kuras tiek iekārtotas lidmašīnas priekšā un apakšā, 30 kg reģistrētas bagāžas un pieredzējušie piloti.

Lieliska alkoholisko un bezalkoholisko dzērienu izvēle, ēdināšana. Pat ekonomiskajā klasē jūs pabaros kā restorānā!

Garos lidojumos katram pasažierim piedāvā skaistas somiņas ar zeķītēm, čībiņām, zobu birsti un pastu, ausu aizbāžņiem, lūpu balzāmu un acu masku gulēšanai. Vienmēr ir mīksti spilveni un silti pledi, kā arī labās kvalitātes austiņas!

Reģistrējoties reisā, ir iespēja pašam izvēlēties vietu lidmašīnā.

Ja ir neparedzēta tranzīta pārsēšanās (ne mazāk par 12 stundām) Stambulā, piedāvā viesnīcu, transfēru no lidostas uz viesnīcu un atpakaļ, kā arī ēdināšanas kuponi.

Ja jūsu tranzīta pārsēšanās ir vismaz 6 stundas, var doties aizraujošā ekskursijā pa Stambulu pēc programmas TourIstanbul.

Ekskursijā ietilpst transports, biļetes uz muzejiem un ēdināšana par velti!

Pastāv sava lojalitātes sistēma, kur uzkrātās jūdzes var mainīt pret lidojumiem. Tādējādi par jūdzēm es pasēju divreiz aizlidot uz Kapadokiju.

Jā vēlaties, var arī saņemt bezmaksas viesnīcu no avio kompānijas pēc programmas Stopover in Istanbul“. Jūs varat bezmaksas palikt pieczvaigžņu viesnīcā divas dienas, ja lidojat ar biznesa klasi, vai četrzvaigžņu viesnīcā vienu dienu, ceļojot ar ekonomisko klasi. Šobrīd šis pakalpojums uz laiku ir apturēts.

Šoreiz esmu nopirkusi biļetes ar garu pārsēšanos atpakaļceļā, lai pavadītu vairākas dienas Stambulā. Šajā gadījumā biļetes cena ir tā pati, sanāk, jūs apmeklējat Stambulu bez liekām izmaksām, īsta dāvana ceļotājam! Divām personām biļetes turp un atpakaļ maksāja 1320 eiro. Toreiz tā bija pati lētākā cena no Tallinas. No Tallinas līdz Maldīvijai var vēl aizlidot ar avio kompāniju Qatar Airways un Lufthansa.

Tātad, kas jāņem vērā, ja lidojat ar avio kompāniju Turkish Airlines.

Pārbaudīt, vai ir jānoformē elektroniskā Turcijas vīza jūsu pasei. Vīza ir vajadzīga, ja jums ir pelēka ārvalstu pilsoņa pase/ Aliens passport. Noformējam to oficiālajā vietnē. Vīza tiek izsniegta uz laiku līdz 90 dienām ar tiesībām iebraukt vairākas reizes. Vīzas cena ir 20 USD. Ne agrāk kā 72 stundas pirms lidojuma jāveic PCR tests. Jo vēlāk jo labāk, gadījumā, ja jūsu lidmašīna aizkavēsies.

HES kods 

Visiem tūristiem, kas dodas uz Turciju, pirms lidojuma ir jāaizpilda anketa. Anketa jāaizpilda ne agrāk kā 72 stundas pirms lidojuma! Pēc anketas aizpildīšanas uz e-pasta adresi saņemat apstiprinājumu un HES kodu, izdrukājat vai saglabājat mobilajā ierīcē.

Katram pasažierim, tai skaitā bērniem, individuāli jāaizpilda anketa. Dati, kas būt jāievada anketā:

  • Personas dati
  • Pases numurs
  • Dzīvesvietas valsts
  • Tautība
  • Elektroniskā adrese, tālruņa numurs
  • Ar kādu transportlīdzekli atbraucat, avio kompānijas nosaukums, reisa numurs un atlidošanas datums
  • Precīza dzīvesvietas adrese un tālruņa numurs, šo informāciju jūs varat atrast jūsu viesnīcas oficiālajā mājaslapā
  • Kādas valstis esat apmeklējis pēdējo 10 dienu laikā

Ja jums ir tranzīta apstāšanās Turcijā, jūs neplānojat apmeklēt pilsētu, tad anketa nav jāaizpilda!

Lidojums no Tallinas uz Maldīviju

Iekāpjot lidmašīnā, katrs pasažieris saņēma individuālu komplektu ar aizsargmaskām, roku želeju un dezinficējošām salvetēm.

Lidojums Tallina – Stambula ilga 3 stundas. Lidojuma laikā piedāvāja divus karstos ēdienus pēc izvēles – pastu vai gaļu, aukstās uzkodas un dažādus dzērienus.

Mūsu lidojums bija ar 10 stundu pārsēšanos Stambulā. Pirmskovida laikā mēs dotos uz bezmaksas ekskursiju pēc programmas TourIstanbul, lai aplūkot pilsētas skaistākās vietas. Taču šobrīd šis pakalpojums ir apturēts uz laiku. Lai saņemtu bezmaksas viesnīcu, mums pietrūka divas stundas, un, lai neklaiņotu pa lidostu, mēs rezervējām viesnīcu YOTELAIR Istanbul Airport Hotel (Airside), kas atrodas tranzīta zonā, un, lai turp nokļūtu, mums bija jāpāriet drošības kontrole.

Oficiālajā mājaslapā var rezervēt šo viesnīcu arī uz dažām stundām. Stundas cena ir 20 €. Ļoti ērti.

Pievērsiet uzmanību apgaismojumam, to var mainīt ar pulti.

Turklāt par papildu samaksu viesnīcā piedāvā paku “Viss iekļauts”. Viesnīcā ir atpūtas telpa, kurā visu diennakti tiek piedāvāti alkoholiskie un bezalkoholiskie dzērieni, saldumi, augļi, karstās un aukstās uzkodas.

Ja kāds ēdiens beidzas, uzreiz atnes jaunu. Dienas laikā ēdienu izvēle mainās.

Vienīgais mīnuss – ierobežojumu dēļ nedrīkst likt pašam. Jūs vienkārši parādāt, ko vēlaties un cik daudz.

Man likās, ka bija no kā izvēlēties.

Pēc 7 stundu garas atpūtas uz nākamo reisu mēs devāmies paēduši un atpūtušies.

Lidojums Stambula – Male aizņem 8 stundas.

Pirms iekāpšanas lidmašīnā mūs palūdza uzrādīt sertifikātu ar negatīvu PCR testu. Iekāpjot lidmašīnā, katrs pasažieris saņēma individuālu komplektu ar aizsargmaskām, roku želeju un dezinficējošām salvetēm. Uz katra sēdekļa bija pledi. Vēlāk katram pasažierim iedeva spilgtas somiņas ar zeķītēm, čībiņām, zobu birsti un pastu, ausu aizbāžņiem, lūpu balzāmu un acu masku gulēšanai.

Pēc lūguma deva arī spilvenus, tie bija lieli un mīksti.

Lidojuma laikā mūs divreiz baroja.

Brokastīs bija karsta omlete.

Tā šķiet, ka porcija nav liela, bet patiesībā ar to pilnīgi pietiek!

Stundu pirms nosēšanās sēdieties tuvāk iluminatoram, jums pavērsies brīnišķīgs skats uz Maldīvu salām, kas paliks jūsu atmiņā uz ilgu laiku.

Vai tas viss ir reāli?

Vau, galva griežas!

Neticams skaistums!

 Kādi dokumenti jānoformē pirms brauciena uz Maldīvu salām?

Ne agrāk kā 96 stundas pirms lidojuma jāveic PCR tests. Jo vēlāk jo labāk, gadījumā, ja jūsu lidmašīna aizkavēsies.

Ne agrāk par 24 stundām jāaizpilda Maldīvu Veselības deklarācija Imuga QR koda saņemšanai. Aizpildāt un pēc minūtes jums atsūtīs QR kodu, kurš jāsaglabā telefonā. Lai aizpildīšanas laikā nemeklētu informāciju, es iepriekš izdrukāju deklarāciju un atbildēju uz visiem jautājumiem rakstiski, bet lidostā ātri ievadīju informāciju vajadzīgās ailēs.

🔹personas dati

🔹pases numurs un derīguma termiņš

🔹atlidošanas datums

🔹reisa numurs un jūs vieta lidmašīnā, ja vieta v