Lietuvas Jūras muzejs Smiltinē jau daudzus gadus pēc kārtas ieņem populārākā muzeja titulu. 2021. gadā tas atkal bija apmeklētāko muzeju topā.

Kultūras ministrija paziņoja, ka 2021.gadā Lietuvas muzejus apmeklēja 3 186 401 apmeklētājs. Vairāk nekā 200 tūkst. cilvēki devās uz valsts muzejiem mēneša pēdējā svētdienā, kad viņu apmeklējums ir bez maksas. Apmeklētāko muzeju piecinieka augšgalā ir Lietuvas Jūras muzejs, kas pērn saņēmis pat 457 816 apmeklētājus.

Otrajā vietā ierindojās Lietuvas Lielhercogistes pils (254 846 apmeklētāji), kam seko Lietuvas Nacionālais mākslas muzejs (201 159 apmeklētāji). Pirmajā pieciniekā iekļuva arī Traķu vēstures muzejs (141 836 apmeklētāji) un Lietuvas Nacionālais muzejs (140 985 apmeklētāji). Lietuvas Jūras muzeja direktore Olga Žalienė Rietumu ekspresim sacīja, ka šāds rezultāts ir visas komandas darba rezultāts.

«Domāju, ka tas ir komandas nopelns – katra radošums, aktivitāte, jaunu lietu radīšana. Šie ir galvenie rādītāji. Pirms sezonas vienmēr cenšamies piedāvāt kaut ko jaunu: vai rīkojam pasākumus, izstādi vai izstādi, servisu,” apmeklētājus piesaistošās aktivitātes nosauca muzeja direktore.

Tiek lēsts, ka pagājušajā gadā valsts muzejos notika vairāk nekā 21 000 pasākumu. izglītojoši pasākumi, kurus apmeklēja vairāk nekā 364 tūkst. cilvēkiem. Skaitļi ir daudz labāki nekā 2020. gadā – notika gandrīz 40% izglītības. vairāk un 45 procenti. vairāk dalībnieku.

Taču dalībnieku skaitu apsteidza Lietuvas Nacionālais mākslas muzejs, kuru organizēja gandrīz 16,7 tūkstoši cilvēku. cilvēkiem. Pēc O. Žalienes domām, muzeja darbību šogad vajadzētu papildināt ar Baltijas jūras dzīvnieku rehabilitācijas centru. Pēc direktores teiktā, visi darbi norit raiti un centru paredzēts atvērt jūlijā-septembrī.

“Precīzu datumu vēl nepateikšu, jo tas ir no daudz kā atkarīgs. Taču ejam pēc plāna,” apliecināja valsts apmeklētākā muzeja direktore. Jaunajā centrā rūpēsies un ārstēs cilvēka darbības skartos roņus un putnus. Tāpat mērķis ir izveidot mūsdienu zinātniskiem un praktiskiem standartiem atbilstošu jūras dzīvnieku izpētes un glābšanas sistēmu, veikt dzīvnieku bioloģijas pētījumus un veicināt sabiedrības izglītošanu un apmācību.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: delfi.lt