Gruzijas ieņēmumi no starptautiskā tūrisma, kas ir viena no vadošajām ekonomikas nozarēm pēc tās ieguldījuma IKP, šā gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar šī gada pirmajiem trim mēnešiem, palielinājās par 4,6 reizes un bija 246,2 miljoni USD ekonomika no tūristiem nopelnīja 299,8 miljonus dolāru, teikts republikas Nacionālās bankas ekonomikas pārskatā.

Tajā pašā laikā tikai jūnijā Gruzijas tūrisma bizness un ar to saistītās nozares nopelnīja 122,5 miljonus ASV dolāru, kas ir gandrīz 11 reizes vairāk nekā tajā pašā laika posmā 2020. gadā.

Pēc Nacionālās bankas datiem, 2021. gada pirmajā pusē valsti apmeklēja 529,1 tūkstotis cilvēku no dažādām valstīm – tas ir 2,7 reizes mazāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn.

Tajā pašā laikā iebraukušo skaits otrajā ceturksnī sāka aktīvi pieaugt. Valstī iebrauca 391,2 tūkstoši cilvēku, kas ir 2,6 reizes vairāk nekā pirmajā ceturksnī.

“Tagad Batumi tūrisma tirgū notiek aktīva atveseļošanās. Batumi lidostas pasažieru pārvadājumi praktiski ir vienādi ar 2019. gada rādītājiem, un daudzas viesnīcas strādā ar maksimālu slodzi. Tajā pašā laikā saskaņā ar dažādiem avotiem līdz pat 70% apmeklētāju ir Krievijas pilsoņi, kuri nokļūst Batumi caur Stambulu, Erevānu vai Minsku,” stāsta Pariss Kesisovs, kompānijas Paris Kesisov, Gruzijas investīciju tirgus Batumi vadītājs.

Jo īpaši tagad Batumi lidosta katru dienu saņem trīs lidojumus no Baltkrievijas galvaspilsētas. Ievērojama daļa pasažieru ir krievi.

Pariss Kesisovs arī atzīmēja, ka citas valsts lidostas vēl nav sasniegušas pirmspandēmijas apjomus. Tbilisi gaisa ostā tagad ir aptuveni 30% no iepriekšējās pasažieru satiksmes.

Gruzija pilnībā slēdza iebraukšanu valstī ārzemniekiem 2020. gada 21. martā. 2021. gada 1. februārī saistībā ar epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos valstī tika atcelti regulāru starptautisko lidojumu darbības ierobežojumi, no 1. jūnija tika atvērtas sauszemes robežas ar kaimiņvalstīm – Turciju, Armēniju, Krieviju un Azerbaidžānu.

21. jūnijā Gruzijā tika reģistrēti 2415 jauni koronavīrusa gadījumi. Miris 26 cilvēki. Tajā pašā laikā vakcinācijas kampaņa valstī norit diezgan lēni. Līdz šim nedaudz vairāk nekā 3% no visiem iedzīvotājiem ir pilnībā vakcinēti.

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: profi.travel