Nākampiektdien, 4. februārī, tirdzniecības centrā Ülemiste Keskus tiks atklāta ceļojošā izstāde par Tallinas augšējo un apakšējo bāku.

Izstāde “Lasnamäe ceļveži. Tallinas bāku vēsture” apmeklētājiem ir bez maksas.

“Lasnamägi kalnā esošās bākas ieņem nozīmīgu vietu Igaunijas jūrniecības vēsturē un ir pazīstamas ikvienam tallinietim. Vairākas Lasnamē rajona ielas ir nosauktas bāku vārdā, un es priecājos, ka daudzi vēstures cienītāji varēs iepazīt Tallinas bāku cienīgo un aizraujošo vēsturi,” sacīja Lasnamē rajona vadītāja pienākumu izpildītāja Anu Aus.

Tallinas apakšējā bāka celta 1836. gadā. Tallinas augšējās bākas ēka tika uzcelta nedaudz vēlāk, 1896. gadā. Neskatoties uz ilgu kalpošanas laiku un diviem pasaules kariem, abas bākas joprojām palīdz kuģiem pārvietoties Tallinas līcī un darboties visu diennakti.

“Igaunijas jūrniecības kultūras pērles ir atrodamas gandrīz katrā galvaspilsētas mikrorajonā. Tādas izstādes kā šī palīdz tās pamanīt un saglabāt. Jo precīzāk mēs zinām, kas mūsu pilsētā bija pirms vairākiem gadu desmitiem vai gadsimtiem, jo ​​vairāk novērtēsim savu dzimto pilsētu. Jūras mantojuma saglabāšana un izpratnes veicināšana ir vērtīgs Tallinas, kas ir sena jūras pilsēta, darbs,” sacīja Igaunijas Jūras muzeja direktors Urmass Dresens.

Pagaidu izstādē var tuvāk iepazīties ar abu bāku izkārtojumu, kā arī ar neskaitāmu arhīva fotogrāfiju un dokumentu palīdzību uzzināt par galvenajiem pavērsieniem to vēsturē. Teksti par bāku vēsturi pieejami igauņu un krievu valodās.

Izstādes “Lasnamē ceļveži. Tallinas bāku vēsture” notiks tirdzniecības centra Ülemiste Keskus vestibilā pie galvenās ieejas nākampiektdien, 4.februārī plkst.12. Izstāde ir bezmaksas un būs apskatāma līdz februāra beigām. Pavasarī izstāde darbosies vairākos citos tirdzniecības centros Lasnamē rajonā.

Foto: Augšējā bāka, ap 1900 MM F 216/20, Eesti Meremuuseum SA / Igaunijas Jūras muzejs

Gribi zināt par visiem pēdējiem tūrisma jaunumiem – seko līdzi mūsu lappusei Facebook!

Avots: turist.delfi.ee